1. Dziś obchodzimy w Polsce XXIII Dzień Papieski pod hasłem:„ Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Jest więc dziś okazja, aby przypomnieć sobie na nowo nauczanie świętego Pp. Jana Pawła II.- naszego Wielkiego Rodaka oraz wesprzeć materialnie Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
2. Trwamy w miesiącu różańcowym. Dziś i w następną Niedzielę nabożeństwo różańcowe po „Sumie”. Natomiast w tygodniu o godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy do udziału. W tym miejscu dziękujemy tym, którzy w ostatnim tygodniu przewodniczyli modlitwie różańcowej i wzięli w niej udział. Bóg zapłać
W tym tygodniu modlitwom różańcowym przewodniczyć będą:
· jutro – uczniowie kl. VII i VIII
· we wtorek – Członkowie grupy modlitewnej „Legion Maryi”.
· w środę – uczniowie kl. III i IV
· w czwartek – uczniowie kl. V i VI
· w piątek – młodzież
· w sobotę – Członkowie Kółek Żywego Różańca
3. W Liturgii Kościoła tym tygodniu przeżywać będziemy:
a/ jutro – Dzień Nauczyciela. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy nas uczyli i wychowywali, bądź uczą i wychowują nadal.. Dla żywych prośmy o zdrowie, Boże błogosławieństwo, Światło Ducha św., a dla zmarłych o dar życia w niebie
b/ we wtorek – wsp. św. Teresy z Avila, dz i dK. We wtorek będzie również spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”, na które bardzo serdecznie zapraszamy i tych, którzy do tej grupy należą i nowe osoby, które chcą się do niej przyłączyć.
c/ w środę – wsp. św. Jadwigi Śląskiej oraz 46 rocznicę wyboru naszego Rodaka Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Podziękujmy Bogu w tym dniu za Pontyfikat tego Świętego Papieża, którego niszczy się dziś oszczerczo w naszej Ojczyźnie, a który tak wiele dobra uczynił dla Kościoła i naszej Ojczyzny.
d/ w czwartek – wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i m. .
e/ w piątek– Święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia
f/ w sobotę będziemy wspominać 40.r. męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
4. W następną Niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Taca z następnej Niedzieli będzie przeznaczona na Misje św.
5. W dzisiejszą niedzielę obchodzony jest w Sandomierzu doroczny odpust ku czci bł. Wincentego Kadłubka – patrona naszej diecezji. Początek o godz. 10.00, a uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz będzie w Katedrze sandomierskiej o godz. 10.30. Zachęcamy do udziału w tym odpuście.
6. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu zachęca, aby, każdy kto może i jest chętny oraz zależy mu na świętości życia kapłanów, a także na nowych powołaniach, w każdy trzeci piątek podjął dobrowolny post w tej intencji. W tym miesiącu będzie to najbliższy piątek, czyli 18 października.
7. Bardzo serdecznie dziękujemy tym osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud w wykonanie tej pracy.
8. W kościele jest prasa katolicka. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy kupują i czytają tę prasę, a pozostałych zachęcamy do tego.
Niech Bóg – nasz Ojciec obdarza swymi łaskami, a Maryja – nasza Matka ma w Swej opiece tych, którzy w różny sposób wspierają Fundację „ Dzieło nowego Tysiąclecia” – żywy Pomnika św. Jana Pawła II,. Błogosławionego, szczęśliwego nowego tygodnia. Szczęść Boże.