1. Przeżywając dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, dziękujmy dobremu Bogu za dar tego kościoła, za jego fundatorów i budowniczych, dzięki którym powstała ta materialna Świątynia, w której możemy teraz oddawać cześć Bogu i korzystać z sakramentów świętych. W tym roku w sposób szczególny dziękujemy za dar 50. lecia naszej Parafii; za wszystkich, którzy w tamtych – komunistycznych czasach mieli odwagę, aby starać się o kościół i Parafię. Prosimy, aby Bóg tym, którzy jeszcze żyją – błogosławił w ich życiu, a zmarłym dał wieczny pokój w niebie.
Dziękujemy dziś Bogu nie tylko za tych wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Parafii, czy też fundatorów i budowniczych naszego kościoła, ale także za tych wszystkich, którzy teraz dbają o piękno tego kościoła, nie żałując pieniędzy, czasu ani sił. Bóg zapłać więc Wam za ofiary składane na wydatki związane z utrzymaniem naszego kościoła, za dbanie o porządek w kościele i wokół niego, aby jaśniał on pięknością.
Niech za to wszystko Bóg stokrotnie wynagrodzi, a Matka Bolesna ma Was w swej opiece. Szczęść Boże.
2. Dziś po „ Sumie” nabożeństwo różańcowe. Natomiast w czwartek, ostatnie nabożeństwo różańcowe w tym roku. Dziękujemy więc tym wszystkim, którzy uczestniczyli w tej modlitwie oraz tym, którzy czynnie włączali się w prowadzenie tej modlitwy. Bóg Wam zapłać za to, a dobry Bóg i Matka Różańcowa niech Wam wynagrodzą w życiu codziennym.
W tym tygodniu modlitwie różańcowej przewodniczyć będą:
a/ jutro – uczniowie kl. VII i VIII
b/ we wtorek – Członkowie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”.
c/ w środę – uczniowie kl. III i IV
d// w czwartek – uczniowie kl. V i VI.
3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą: o godz. 7.30 – w kościele i o godz. 11.00 na cmentarzu. Natomiast w Studzieńcu o godz. 9.30. Msza św. na cmentarzu zostanie odprawiona za zmarłych z naszych Rodzin spoczywających na naszym cmentarzu i na innych cmentarzach. Po zakończeniu Mszy św. na cmentarzu, będzie procesja modlitewna po cmentarzu. Dodam jeszcze, że w dniu tym obowiązuje pod grzechem ciężkim, uczestniczenie we Mszy św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza.
W piątek wypada także I. piątek miesiąca.
4. W sobotę – Dzień Zaduszny – dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszej modlitewnej pomocy tym, którzy najbardziej jej od nas oczekują czyli o wszystkich przebywających w czyśćcu.. Msze św. w sobotę będą o godz. 7.30 i 17.00. Natomiast o godz. 15.30.
5. W sobotę wypada również I. sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00 – Msza św., a po jej zakończeniu nabożeństwo pierwszo-sobotnie w czasie którego odmówimy wynagradzającą część Różańca św. i w duchowej medytacji pochylimy się nad rozważaniem jednej z tajemnic Różańca św.
W tym tygodniu odwiedziny chorych będą wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00. Początek od Piskorowego Stawu
6. W następną Niedzielę po : „Sumie” – zmiana tajemnic Różańca św..
7. Od 01 do 08 listopada będzie można zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych, szczególnie przebywających w Czyśćcu.
Odpust można zyskać raz dziennie wypełniając przepisane przez Kościół warunki:
· należy być wolnym od przywiązania do grzechu ( nawet lekkiego),
· przyjąć w danym dniu Komunię św. i pobożnie nawiedzić cmentarz odmawiając:
Ojcze nasz… Wierzę w Boga Ojca i dowolną modlitwę w intencjach Ojca św.
Korzystajmy Najmilsi z tego wielkiego daru, jak daje nam Kościół św. i pomagajmy zmarłym. Zachęcamy więc do spowiedzi św. i przyjmowania Komunii św., aby można było zyskiwać te odpusty. Spowiedź św. codziennie już godzinę przed Mszą św.
8. W kościele jest lista na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby chętne do udziału w tej Adoracji proszone są o wpisanie się na tę listę.
9. W kościele jest również prasa katolicka. Zachęcamy do zakupu tej prasy.
10. Serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i trud włożony w wykonanie tej pracy.
Niech modlitwa różańcowa pomaga nam w codziennym życiu, a św. Krzysztof wyprasza Boże błogosławieństwo na czas podróży na groby swoich bliskich zmarłych . Błogosławionego, szczęśliwego tygodnia i radości ze spotkania ze swoimi najbliższymi. Szczęść Boże.