Rok św. Józefa w Diecezji Sandomierskiej

W związku z trwającym z woli papieża Franciszka Rokiem św. Józefa
(8 XII 2020 – 8 XII 2021), Diecezja Sandomierska podjęła różnego rodzaju inicjatywy duszpasterskie, społeczne i kulturalne.

Aby świadectwo życia św. Józefa mogło zainspirować jak najwięcej osób, a zarazem w celu umożliwienia uzyskania odpustu zupełnego udzielonego przez Stolicę Apostolską, biskup Krzysztof Nitkiewicz ustanowił w Diecezji Sandomierskiej następujące kościoły stacyjne:

–    kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi  Panny w Biskupicach;
–    kościół pw. św. Józefa w Chodkowie;
–    kościół pw. św. Józefa w Klimontowie;
–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Kocudzy;
–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Kotowej Woli;
–    kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Nisku;
–    kościół pw. św. Józefa w Sandomierzu;
–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Woli Rusinowskiej;
–    kościół pw. św. Józefa Robotnika w Wydrzy.

Główne uroczystości diecezjalne związane z Rokiem Jubileuszowym św. Józefa odbędą się 19 marca br. w kościele pw. św. Józefa w Nisku oraz 1 maja br. w kościele pw. św. Józefa w Klimontowie.

Biskup Ordynariusz zachęca wszystkich do pobożnego nawiedzania kościołów stacyjnych oraz do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa i naśladowania jego postawy nacechowanej bezgraniczną ufnością Bogu, żarliwą miłością i pokorną służbą.