XXII Niedziela Zwykła

1. Dziś w Radomyślu n/Sanem odbędzie się Koronacja Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Uroczysta Suma Koronacyjna pod przewodnictwem  ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza rozpocznie się o godz. 11.30.

2. W najbliższą środę  rozpocznie się  nowy rok szkolny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w środę  o godz.  9.00.

Prosimy, aby dzieci, młodzież, ich Rodzice,  nie zapomniały, że tylko przyjęcie Pana Jezusa w Komunii św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego jest  najlepszym podziękowaniem za minione wakacje i prośbą o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

Rodziców i dziadków, prosimy o przypomnienie o tej spowiedzi swoim dzieciom i   wnukom oraz o to, aby sami skorzystali ze spowiedzi św.

Spowiedź św. będzie we wtorek od godz. 17.00. Oczywiście z sakramentu pokuty można skorzystać także i jutro.

• Uczniów, którzy w tym roku idą do I klasy prosimy, aby w środę przynieśli ze sobą do kościoła tornistry, które zostaną im poświęcone w czasie Mszy św.

3. W środę będziemy wspominać 82 r. rozpoczęcia okrutnej wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętamy o tych, którzy w czasie II wojny światowej i na przestrzeni wieków, oddali swoje życie w ofierze za naszą Ojczyznę – Polskę.   Prośmy także o dar pokoju w naszym Narodzie i na całym świecie.

a/ we wtorek – Nowenna do św. Józefa

b/ w środę –  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Prosimy, aby podziękowania i prośby na te Nowenny składać do skrzynki, która znajduje się na stoliku.

c/ w czwartek –  I czwartek miesiąca– dzień dziękczynienia za sakrament Eucharystii i Kapłaństwa  oraz  modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz za naszą Ojczyznę.

O godz. 18.00 – Msza św. Po Mszy św. :  nabożeństwo „ Godzina święta”.

O godz. 19.30 rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego  Sakramentu w tych samych intencjach oraz o Boże błogosławieństwo w  rozpoczynającym się  nowym roku szkolnym.

Jeszcze raz bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę Adorację. Osoby chętne do udziału proszone są o wpisanie się na listę, która leży na stoliku.

d/ w piątekI piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu  Pana Jezusa. O godz. 18.00 – zakończenie całodobowej Adoracji oraz nabożeństwo wynagradzające.  Następnie Msza św.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Początek od Krzaków

e/ w sobotęI sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. – nabożeństwo wynagradzające, w czasie którego odmówimy część Różańca św. i w modlitewnym zamyśleniu pochylimy się nad jedną z tajemnic Różańca św..

Codziennie w te dni przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

W Studzieńcu: w piątek i sobotę spowiedź św. od godz. 16.00,  a o  godz. 16.30 Msza św. i nabożeństwo

Moi Drodzy! Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i okazania miłości naszych serc Jezusowi i Maryi. Zakończyły się wakacje, a więc jest okazja, aby rozpocząć nabożeństwa pierwszych piątków i sobót miesiąca, a kto  je już rozpoczął, niech dalej je kontynuuje.

Widzimy co dzieje się w naszej Ojczyźnie, w świecie. Potrzeba naszego zwrócenia się do Serca Jezusa i naszej Matki, aby prosić i błagać o ich pomoc. Dlatego nie szczędzimy czasu na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, bo to wszystko dla nas, dla naszego dobra. Niech te nabożeństwa, ta Adoracja, będą również okazją do duchowego przygotowania się na beatyfikację ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej.

5. W następną Niedzielę po sumie – zmiana tajemnic Różańca św.. Natomiast w Studzieńcu – po Mszy św. o godz. 9.30. Za tydzień w Częstochowie – na Jasnej Górze – odbędą się uroczystości dożynkowe.

6. Od 3 do 11 września będziemy przeżywać Nowennę przygotowującą do Beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej z prośbą o duchowe owoce tej Beatyfikacji w życiu naszego Narodu. Zachęcamy do  udziału w tej Nowennie.

7. Przypominamy, że tegoroczne Diecezjalne spotkanie Młodych odbędzie się w najbliższą sobotę  w Sulisławicach. Początek od godz. 10.00. Zachęcamy młodzież i dzieci do udziału w tym spotkaniu.

8. Słowa podziękowania kierujemy do tych osób, które przygotowały kościół na Dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony  trud w tę pracę.

9.  Na stoliku jest prasa katolicka. Kupujmy i czytajmy tę prasę, bo naprawdę warto.