XXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś po sumie – zmiana tajemnic Różańca św..

2. W środę –  Święto Narodzenia N.M.P. zwane Świętem Matki Bożej Siewnej – poświęcenie ziarna siewnego.

3. Pielgrzymka mężczyzn w Roku świętego Józefa do sanktuarium diecezjalnego św. Józefa w Nisku odbędzie się w sobotę, 11 września br. O  godz. 10.00 – różaniec, godz. 10.45 –konferencja prof. Stanisława Sławińskiego, godz. 11.45 – nowenna do św. Józefa, a o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza.

4. W następną Niedzielę odbędzie się w Warszawie uroczystość beatyfikacyjna Sług Bożych: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Małgorzaty, Róży Czackiej. Do tego, tak wielkiego i oczekiwanego wydarzenia, przygotowujemy się poprzez modlitwę w kolejne dni Nowenny. Nowenna codziennie do soboty włącznie wraz z Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym duchowym przygotowaniu do tej beatyfikacji.

5. „ Legion Maryja”- grupa modlitewna naszej Parafii zaprasza na modlitewne spotkanie: „Jerycho Różańcowe”, które odbędzie się dziś w naszym kościele. Początek o godz. 14.00.

6. Słowa podziękowanie składamy tym osobom, które wzięły udział w całodobowej  Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za poświęcony czas na tę Adorację i modlitwy zanoszone do Boga z prośbą o nowe powołania i za naszą Ojczyznę.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Dziś jest:  „Gość Niedzielny” „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „ Promyczek dobra”, „ Mały Promyczek” oraz specjalny numer poświęcony Sługom Bożym: ks. kard. Wyszyńskiemu i Matce Czackiej.

7. Dziękujemy również tym, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać  za poświęcony czas i włożony trud w jej wykonanie.

8. Msza św. w intencji pielgrzymów z autokarowej pielgrzymki do: Leżajska, Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej zostanie odprawiona w niedzielę, 17 października.

Niech Boże błogosławieństwo pomaga Wam w dobrym, duchowym  przeżyciu dzisiejszej Niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.