XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacji Sług Bożych: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Małgorzaty Róży Czackiej do których przygotowywaliśmy się poprzez dni modlitwy nowennowej. Beatyfikacja będzie transmitowana w telewizji, a początek Mszy św. beatyfikacyjnej o godz. 12.00.  Serdecznie zachęcamy duchowego włączenia się w tę uroczystość.

2. We wtorek  „ Legion Maryja” przeżywał swoją 100 rocznicę powstania. Cieszą się tak wspaniałym Jubileuszem, w tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy przynależą do tej grupy modlitewnej w naszej Parafii, za ich trud, modlitwy i poświecenie na to swojego czasu. Bóg zapłać. W tym miejscu pragnę zachęcić innych do przyłączenia się do tej modlitewnej grupy. Niech będzie jak najwięcej osób w Parafii, które modlitwą będą upraszać u Boga dar Jego błogosławieństwa dla nas.

3. Bóg zapłać także tym, którzy wczoraj wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku.

4. W tym tygodniu:

  a/ jutro – wsp. Św. Jana Chryzostoma, bp i dK

  b/ we wtorek –  Święto Podwyższeni Krzyża św. Po Mszy św. – nabożeństwo adoracji Krzyża.

  c/ w środę – wsp. Matki Bożej Bolesnej oraz Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy. 

  d/ w czwartek – wsp. Św. Męczenników: Korneliusza, pp  i  Cypriana, bp

  e/ w sobotę  – Święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży

5. W sobotę tu w Studzieńcu odbędzie się wielka uroczystość poświęcenia nowego wozu strażackiego dla  strażaków. Uroczystość  ta rozpocznie się Mszą św., która będzie w kościele o godz. 14.00 W czasie tej Mszy św. będziemy dziękować za otrzymanie wozu strażackiego i prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych Druhów Strażaków i tych, którzy przyczynili się do ofiarowania nam tego wozu.

Po Mszy św. nastąpi przemarsz na plac przed remizą, gdzie będzie dalsza część tej uroczystości. Wielkie i wspaniałe to wydarzenie nie tylko dla Druhów Strażaków Studzieńca, ale również dla całej naszej społeczności.

    W związku z tą uroczystością Msza św. w Krzakach będzie w sobotę o godz. 7.30.

6.Serdeczne podziękowanie składamy osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony  trud w wykonanie tej pracy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku.

Prośmy Boga o duchowe owoce dzisiejszej beatyfikacji dla Ojczyzny naszej:

Ojcze nasz…., Zdrowaś Maryjo….., Chwała Ojcu…..

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Wejrzyj, prosimy Cię, na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.

Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

Sługo Boży Stefanie Wyszyński, Prymasie Tysiąclecia – przyczyń się za nami.

Sługo Boża, Matko Elżbieto, Różo Czacka, znosząca z wiarą, ufnością i godnością  ciężar swego cierpienia –  przyczyń się za nami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.