XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś w Warszawie odbędą się uroczystości beatyfikacji Sług Bożych: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Małgorzaty Róży Czackiej do których przygotowywaliśmy się poprzez dni modlitwy nowennowej. Beatyfikacja będzie transmitowana w telewizji, a początek Mszy św. beatyfikacyjnej o godz. 12.00.  Serdecznie zachęcamy duchowego włączenia się w tę uroczystość.

2. We wtorek  „ Legion Maryja” przeżywał swoją 100 rocznicę powstania. Cieszą się tak wspaniałym Jubileuszem, w tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym, którzy przynależą do tej grupy modlitewnej w naszej Parafii, za ich trud, modlitwy i poświecenie na to swojego czasu. Bóg zapłać. W tym miejscu pragnę zachęcić innych do przyłączenia się do tej modlitewnej grupy. Niech będzie jak najwięcej osób w Parafii, które modlitwą będą upraszać u Boga dar Jego błogosławieństwa dla nas.

3. Bóg zapłać także tym, którzy wczoraj wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku.

a/ jutro – wsp. Św. Jana Chryzostoma, bp i dK

b/ we wtorek –  Święto Podwyższeni Krzyża św. Po Mszy św. – nabożeństwo adoracji Krzyża.

c/ w środę – wsp. Matki Bożej Bolesnej oraz Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.

d/ w czwartek – wsp. Św. Męczenników: Korneliusza, pp  i  Cypriana, bp

e/ w sobotę  – Święto św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży

5. W sobotę tu w Studzieńcu odbędzie się wielka uroczystość poświęcenia nowego wozu strażackiego dla  strażaków. Uroczystość  ta rozpocznie się Mszą św., która będzie w kościele o godz. 14.00 W czasie tej Mszy św. będziemy dziękować za otrzymanie wozu strażackiego i prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych Druhów Strażaków i tych, którzy przyczynili się do ofiarowania nam tego wozu.

Po Mszy św. nastąpi przemarsz na plac przed remizą, gdzie będzie dalsza część tej uroczystości. Wielkie i wspaniałe to wydarzenie nie tylko dla Druhów Strażaków Studzieńca, ale również dla całej naszej społeczności.

W związku z tą uroczystością Msza św. w Krzakach będzie w sobotę o godz. 7.30.

6.Serdeczne podziękowanie składamy osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony  trud w wykonanie tej pracy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku.

Prośmy Boga o duchowe owoce dzisiejszej beatyfikacji dla Ojczyzny naszej:

Ojcze nasz…., Zdrowaś Maryjo….., Chwała Ojcu…..

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Wejrzyj, prosimy Cię, na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając.

Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

Sługo Boży Stefanie Wyszyński, Prymasie Tysiąclecia – przyczyń się za nami.

Sługo Boża, Matko Elżbieto, Różo Czacka, znosząca z wiarą, ufnością i godnością  ciężar swego cierpienia –  przyczyń się za nami.