XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca października. Po sumie – Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic Różańca św.

2. Od jutra Msze św. w tygodniu będą o godzinę wcześniej czyli o godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe wraz z Mszą św. codziennie o godz. 17.00. Natomiast w Niedzielę – po sumie.

Na prośbę Rodziców najpierw będzie nabożeństwo Różańcowe, a potem Msza św. Wyjątek w tym tygodniu będzie w czwartek, ponieważ wtedy wypada I czwartek miesiąca i całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie Kościoła.

W tym tygodniu modlitwę Różańcową poprowadzą:

a/ jutro – uczniowie kl. VIII S.P.

b/ we wtorek – Członkowie Legionu Maryja

c/ w środę – uczniowie kl. VII i VI

d/ w czwartek – uczniowie kl. V, IV i III

e/ w piątek – młodzież

f/ w sobotę – Członkowie Kółek Żywego Różańca

3. Serdeczne podziękowanie składamy za przygotowanie dekoracji różańcowej. Bóg zapłać. Bóg zapłać także tym osobom, które składają ofiary do puszki na dekorację naszego kościoła. Zachęcamy do dalszej pomocy, aby były pieniądze na dalsze dekoracje, które są przed nami.

a/  jutro– wsp. św. Franciszka z Asyżu

b/ we wtorek – wsp.św. Faustyny Kowalskiej dz., wielkiej Czcicielki Bożego Miłosierdzia

b/ w czwartek –  wsp. N.M.P. Różańcowej oraz I – czwartek miesiąca; dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz za naszą Ojczyznę. Po Mszy św. i nabożeństwie, rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do udziału w tej Adoracji, szczególnie te osoby, które nie były jeszcze nigdy na takiej Adoracji. Lista na poszczególne godziny tej Adoracji znajduje się na stoliku i prosimy, aby się na nią zapisywać.

c/  w sobotę – wsp. bł. Wincentego Kadłubka bp – Patrona naszej Diecezji

5. W następną Niedzielę będzie obchodzony w naszej Ojczyźnie Dzień Papieski. Będzie więc można po Mszy św. złożyć ofiarę do puszek na Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia z tych ofiar, wspiera biedną  młodzież i dzieci, które pragną się uczyć i są zdolne, a nie mają za co. Pomóżmy im Najmilsi swoim ofiarami materialnymi złożonymi na ten cel.

6. Dzieci przygotowujące się do sakramentu I spowiedzi i Komunii św. oraz ich Rodziców, zapraszamy w czwartek na Mszę św. i nabożeństwo Różańcowe. Rodzice wręczą w tym dniu Różańce swoim dzieciom.

7. Uczniów z kl. VI S.P. zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.00. Spotkaniem tym rozpoczną te dzieci dalsze przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

8. Słowa podziękowania składamy tym,  którzy przygotowali kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i trud włożony w wykonanie tej pracy.

9.  Zachęcamy do zakupu i czytania tej prasy. Są: „ Niedziela”, „ Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „ Promyczek dobra” oraz „ Mały Promyczek”.