XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy w Polsce XXI Dzień Papieski pod hasłem: „ Nie lękajcie się”. Jest więc okazja, aby przypomnieć sobie na nowo nauczanie świętego Pp J.P.II.- naszego Rodaka oraz wesprzeć materialnie Fundację „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zachęcamy, aby złożyć swoją ofiarę na ten cel do puszki, a tym którzy je złożą, składamy z góry serdeczne Bóg zapłać

2. Msza św. i nabożeństwo Różańcowe dziś po „Sumie”, natomiast w tygodniu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu przewodniczyli tej modlitwie oraz w niej uczestniczyli. Bóg Wam zapłać za to.

W tym tygodniu modlitwom tym będą przewodniczyć:

• w poniedziałek – uczniowie z kl. VIII
  • we wtorek – Legion Maryja
  • w środę – uczniowie z kl. VII  i VI
  • w czwartek – uczniowie z kl. V, IV i III
  • w piątek – Młodzież
  • w sobotę – Kółka Żywego Różańca

3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

a/w środę –  wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kpł.  Również w środę dzień imienin ks. bp Seniora – Edwarda Frankowskiego. Polecajmy go w tym dniu Bogu i Matce Bożej w naszych modlitwach.

b/ w czwartek – Dzień Nauczyciela. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy nas uczyli, którzy nas wychowywali. Dla żywych prośmy o zdrowie, Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o dar życia w niebie

c/ w piątek – wsp. Św. Teresy z Avila, dz i dK

d/ w sobotę – wsp. św. Jadwigi Śląskiej oraz 43 rocznica wyboru św. Pp Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

4. Taca z następnej niedzieli będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Sandomierzu, jak nasza jesienna pomoc tej Uczelni.

5. Ks. proboszcz Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Krzakach. Na ręce Czcigodnego Księdza Proboszcza składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone z racji poświecenia pojazdów w dzień św. Krzysztofa. Dzięki tym ofiarom MIVA Polska może wspierać pracę polskich misjonarzy na całym świecie i wyposażać ich w środki transportu, które są istotnym narzędziem w ich misjonarskim posługiwaniu.

Niech dobry Bóg obdarza wszystkich obficie swoim błogosławieństwem i za wstawiennictwem św. Krzysztofa otacza opieką we wszystkich podróżach.

Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor  MIVA Polska

6. Dziękujemy tym osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud w tę pracę.

7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, która leży na stoliku. Są tam również kalendarze na 2022 r.

Niech Matka Boża Różańcowa ma Was w Swej opiece.  Szczęść Boże