IV Niedziela Adwentu

1. Dziś IV Niedziela Adwentu- czasu naszego oczekiwania na przyjście Pana. Czy przygotowałeś już dla Niego swoją duszę? Jeśli ktoś nie skorzystał jeszcze z sakramentu pokuty to może uczynić to jeszcze w tych dniach poprzedzających Święta.

Możliwość spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować ks. Michałowi i ks. Kanonikowi za pomoc w spowiedzi św. oraz tym, którzy już z niej skorzystali. Bóg zapłać.

a/ we wtorek – nabożeństwo ku czci św. Józefa

b/ w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach oraz do składnia podziękowań i próśb na te nabożeństwa.

3. W piątek – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Dzień szczególny i uroczysty w naszym życiu.

O północy  zostanie odprawiona Msza św. Pasterska. Taca z Pasterki tradycyjnie przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

Pasterka w Studzieńcu w piątek o godz. 22.00.

4. W sobotę– Uroczystość Bożego Narodzenia, a w następną niedzielę – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.

Msze św. w Boże Narodzenie i w Niedzielę o godz. 7.30  i 11.00, a w Studzieńcu o godz. 9.30.

Taca z następnej Niedzieli przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Sandomierzu. W tym roku nie ma liturgicznego Święta św. Szczepana.

5. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać mówimy tym, którzy kupili świece wigilijne i w ten sposób wsparli dzieło „ Wigilijnej pomocy dzieciom ”.

Jeśli ktoś pragnie jeszcze nabyć taką świecę, to są one do nabycia. Bóg zapłać także  za ofiary złożone za opłatki, które są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6. Dziękujemy także za pięć ofiar złożonych na rzecz naszej Parafii. Bóg zapłać tym osobom za hojność serc i pomoc w funkcjonowaniu naszej Parafii.

7. Choinki przed kościołem już pięknie ubrane, dlatego bardzo serdecznie pragniem  dziś podziękować Parafianom ze Słomianej, którą reprezentowało czterech mężczyzn. Bóg Wam zapłać  za udekorowanie tych choinek.

Bóg zapłać także Markowi Bis z Firmy „ TOP – MAREK”, za pomoc zwyżką przy dekoracji choinek.

Dodam, że Msza św. w intencji tych, którzy tak pięknie wystroili choinki przed kościołem, oraz tych, którzy będą dekorować kościół na Święta, będzie odprawiona w Niedzielę – na   sumie.

8. Dziękujemy tym osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać poświęcony na to czas i włożony trud w wykonanie tej pracy.

9. Bardzo serdecznie zachęcamy do zakupu świątecznej prasy katolickiej.

10. Jest już wyłożona lista na styczniową całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu.

Osoby chętne do włączenia się w tę Adorację proszone są o wpisanie się na tę listę. Ponieważ Adoracja ta wypada w Uroczystość Trzech Króli dlatego należy wziąć to pod uwagę.

11.  Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem będą w środę od godz. 13.00.

Można jeszcze zgłaszać chorych.

12.  W czwartek od wieczornej Mszy św. będzie w kościele „Światełko Betlejemskie”.

Zachęcamy, aby od tego światełka zapalić wigilijną świecę. Zanieść ją do swojego domu i  w ten sposób pozostać duchowo zjednoczonym z Betlejem, miejscem, gdzie narodził  się Jezus, Boży Syn, nasz Zbawiciel.

Światełko to będzie można wziąć z kościoła również w dzień wigilijny.

W Wigilię kościół będzie otwarty od rana do godz. 15.00

13. Z inicjatywy p. Dyrektor oraz Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły jest prowadzona zbiórka darów i żywności dla najbardziej potrzebujących. Cieszy to, że do tej akcji przyłączyło się już tak dużo Rodziców dzieci oraz innych osób. Proszono mnie, aby w imieniu organizatorów tej akcji, bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom, które przyniosły dary na tę akcję. Mówimy im staropolskie, serdeczne Bóg zapłać, dziękując za ich ofiarność, szczerość i życzliwość serc.

Gdyby ktoś jeszcze chciał włączyć się do tej akcji, to wszelkie dary można składać jeszcze jutro w naszej szkole.

Niech Bóg błogosławi w dobrym przeżyciu ostatnich dni adwentowego czuwania by w pokoju serca i radości można było spotkać się z Nowonarodzonym Dziecięciem.

Szczęść Boże.