Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś – Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Podziękujmy  Bogu za nasze  Rodziny; i te w których żyjemy obecnie i za te z których pochodzimy. Niech odnowione dziś uroczyście przyrzeczenia ślubne jednoczą Wasze Rodziny w głębokiej wierze i miłości. Zachęcamy, aby po Mszy św. całą Rodziną podejść do żłóbka i polecić swoją Rodziną Świętej Rodzinie z Nazaretu.  

2. Trwamy w oktawie Narodzenia Pańskiego. W piątek – ostatni dzień Starego Roku. Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwo dziękczynno-wynagradzające  na zakończenie Starego Roku. W czasie tego nabożeństwa  wyśpiewamy Bogu radosne „ Te Deum”, jako podziękowanie za wszelkie dobro wyświadczone nam przez Bóg w ciągu całego tego roku, a także poprzez śpiew: „Suplikacji” przeprosimy Go za wszelkie braki i grzechy wynikłe z naszej strony. 

Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku będą o godz. 15.00. 
Natomiast w Studzieńcu o godz. 12.00. 

3. W sobotę wraz z Matką naszą Maryją, powitamy Nowy 2022 r. W dniu tym będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Rodzicielstwa Maryi, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. w Nowy Rok będą  jak w Niedzielę czyli o godz. 7.30 i 11.00. 

W Studzieńcu o godz. 9.30. 

W sobotę wypada również I – sobota miesiąca stycznia. 

Moi Drodzy!  Uczynimy wszystko, aby w tym trudnym dla nas czasie,  Nowy Rok rozpocząć z Bogiem i Matką Najświętsza.  

4. W następną Niedzielę przypada I Niedziela miesiąca stycznia. Po sumie będzie zmiany  tajemnic Różańca św.  

5.  Słowa podziękowania składamy dziś jeszcze raz Parafianom ze Słomianej ul. Wolności za piękne przygotowanie dekoracji świątecznej naszego kościoła oraz tym, którzy sprzątali kościół na czas świąteczny. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud w wykonanie tych prac. 

6. Dziękujemy także za trzy ofiary złożone na rzecz Parafii. Serdeczne  Bóg zapłać tym osobom za hojne i otwarte serca oraz pomoc w funkcjonowaniu Parafii. 

7. Ponieważ w ostatnim czasie zdarza się coraz więcej oszustw przez telefon i internet, dlatego Policja przestrzega przed tym informując, że żaden Policjant czy też Prokurator nie będzie się domagał przez telefon lub internet żadnych pieniędzy. Jeśli ktoś dzwoni lub pisze SMS-y albo maile domagając się danych odnośnie kont bankowych to znaczy, że jest to oszust. Proszą Policjanci, aby w takiej sytuacji nie ujawniać żadnych swoich danych i zgłaszać takie zdarzenie na Policję. 
Na stoliku są folderki dotyczące tych spraw. Proszę je wziąć ze sobą i zapoznać się z nimi. 

8.  Na stoliku jest także świąteczna prasa katolicka. Zachęcamy do zainteresowania się  nią.  Jest tam również  lista na Adorację Najświętszego Sakramentu z I – czwartku na I – piątek miesiąca stycznia. Osoby chętne do włączenia się w tę Adorację proszone są o zapisanie się na tę listę. 

9.  Na progu Nowego Roku wszystkim  Parafianom pragniemy serdecznie podziękować za dobro i życzliwość serc okazaną na kapłanom oraz za duchową i materialną pomoc na rzecz funkcjonowania naszej Parafii. 

Natomiast jeśli kogoś skrzywdziłem lub obraziłem serdecznie przepraszam i proszę o przebaczenie. 

Szczęśliwych Świąt, oraz  błogosławionego Nowego 2022 Roku. Niech Bóg i Matka Bolesna mają Was wszystkich w swojej Opiece.  Szczęść Boże.  


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.