Życzenia Wielkanocne

Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja.
Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia mękę, śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To również czas rodzinnych spotkań, podczas których składamy sobie świąteczne życzenia. Dlatego w imieniu własnym i kapłanów naszej Parafii pragnę złożyć Wam z okazji tych Świąt serdeczne życzenia.
Życzymy, aby Chrystus zmartwychwstały, żyjący wśród nas, stał się radością i nadzieją Waszego życia. Niech w świetle tej największej chrześcijańskiej prawdy wiary, życie Wasze nabiera sensu, mimo tych wszystkich wydarzeń, które teraz przeżywamy.
Pp Franciszek w homilii Liturgii Paschalnej z 30 marca 2013 r. zachęca nas słowami: „Zgódź się, aby zmartwychwstały Jezus wszedł w twoje życie, przyjmij Go jak przyjaciela, z ufnością: On jest życiem! Jeśli dotąd byłeś od Niego daleko, zrób mały krok – przyjmie cię z otwartymi ramionami. Jeśli jesteś obojętny – zaryzykuj: nie rozczarujesz się. Jeśli zdaje ci się, że trudno za Nim iść, nie lękaj się, powierz się Jemu, bądź pewien, że On jest blisko ciebie, jest z tobą i obdarzy cię pokojem, którego szukasz, i siłą, by żyć tak, jak On chce”.
Nie więc ta zachęta Pp Franciszka stanie się źródłem naszego głębszego poszukiwania żyjącego wśród nas Zmartwychwstałego Pana i przylgnięcia do Niego. Niech Jezus Zmartwychwstały napełnia Wasze życie radością, a serca Wasze – wiarą, nadzieją i miłością.
Błogosławionych, radosnych, zdrowych i pogodnych Świąt w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół.
Szczęść Boże – wasi duszpasterze.