Życzenia Wielkanocne

Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja.
Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia mękę, śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To również czas rodzinnych spotkań, podczas których składamy sobie świąteczne życzenia. Dlatego w imieniu własnym i kapłanów naszej Parafii pragnę złożyć Wam z okazji tych Świąt serdeczne życzenia.
Życzymy, aby Chrystus zmartwychwstały, żyjący wśród nas, stał się radością i nadzieją Waszego życia. Niech w świetle tej największej chrześcijańskiej prawdy wiary, życie Wasze nabiera sensu, mimo tych wszystkich wydarzeń, które teraz przeżywamy.
Pp Franciszek w homilii Liturgii Paschalnej z 30 marca 2013 r. zachęca nas słowami: „Zgódź się, aby zmartwychwstały Jezus wszedł w twoje życie, przyjmij Go jak przyjaciela, z ufnością: On jest życiem! Jeśli dotąd byłeś od Niego daleko, zrób mały krok – przyjmie cię z otwartymi ramionami. Jeśli jesteś obojętny – zaryzykuj: nie rozczarujesz się. Jeśli zdaje ci się, że trudno za Nim iść, nie lękaj się, powierz się Jemu, bądź pewien, że On jest blisko ciebie, jest z tobą i obdarzy cię pokojem, którego szukasz, i siłą, by żyć tak, jak On chce”.
Nie więc ta zachęta Pp Franciszka stanie się źródłem naszego głębszego poszukiwania żyjącego wśród nas Zmartwychwstałego Pana i przylgnięcia do Niego. Niech Jezus Zmartwychwstały napełnia Wasze życie radością, a serca Wasze – wiarą, nadzieją i miłością.
Błogosławionych, radosnych, zdrowych i pogodnych Świąt w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół.
Szczęść Boże – wasi duszpasterze.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.