Poniedziałek Wielkanocny

1. Dziś drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Poniedziałek w Oktawie Paschy.  Swoimi modlitwami i materialnymi ofiarami wspieramy KUL.

2. Od jutra dalszy ciąg Oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

3.  Za tydzień będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

4. Ponieważ najbliższy piątek wypada w Oktawie Wielkanocnej dlatego w dniu tym nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.  Dziś jeszcze raz pragniemy bardzo serdecznie podziękować Bogu za to, że pozwolił nam  dożyć tych dni, w których rozpamiętywaliśmy wydarzenia z życia Jezusa, związane z naszym zbawieniem. Oby teraz przyniosły one błogosławione owoce w naszym życiu.

Po Bogu podziękowania należą się także i ludziom

Dziękujemy Parafianom ze Słomianej z ul. Wolności, za piękne przygotowanie dekoracji „Ciemnicy”, i „Grobu Pańskiego”. Dziękujemy  tym osobom, które czynnie włączyły się w Liturgię Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego oraz procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli podczas nabożeństw oraz w Adoracji Najświętszego Sakramentu w te Święte Dni, a także tym, którzy sprzątali kościół na te świąteczne dni.

My kapłani bardzo serdecznie dziękujemy za złożone życzenia czy to z okazji Wielkiego Czwartku, czy też z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wszystkim za wszystko niech będą wielkie dzięki, a Bóg i Matka Bolesna nich wynagradzają Wam za to stokrotnie. Bóg zapłać. 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I- spowiedzi św. i Komunii św. zapraszamy na spotkanie w następną Niedzielę po sumie.

8. W następną Niedzielę czyli Niedzielę Miłosierdzia – rozpocznie się w naszym dekanacie Kongres Eucharystyczny.

W naszej Parafii Kongres ten rozpocznie się w Niedzielę – 01 maja w godzinach popołudniowych , a jego zakończenie będzie w poniedziałek – 02 maja – również w godzinach popołudniowych. Więcej szczegółów na ten temat zostanie podanych w następną Niedzielę, a dzisiaj zachęcam, aby mieć to na uwadze przy planowaniu  swoich zajęć.

Niech Bóg błogosławi Wam wszystkim w te świąteczne dni, a Matka Bolesna ma Was w swojej opiece. Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.