Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy oktawę Wielkiej Nocy, a rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia

Dzisiejsza Niedziela obchodzona  pod hasłem: „ Dzień dobra” jest patronalnym Świętem CARITAS.

2. Zachęcamy, aby dziś, kto będzie miał możliwość, o godz. 15.00 odmówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus o tej godzinie mówił tak św. Faustynie:

„O trzeciej godzinie błagaj Mojego Miłosierdzia, przede wszystkim dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie  w Moim opuszczeniu  w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego… W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez Mękę moją”./Dz. 1320/.

Nie zmarnujmy więc Kochani tej wielkiej łaski, którą na dziś Bóg daje.

3. W tym miejscu słowa podziękowania składamy tym, którzy uczestniczyli w Nowennie do Bożego Miłosierdzia i modlitwą tą upraszali dar Bożej Miłości oraz pokoju dla całego świata i przygotowywali się do dzisiejszej Niedzieli.  Bóg zapłać.

4.  Dziś w naszej Diecezji, a zarazem w naszym dekanacie, rozpoczyna się Kongres Eucharystyczny.

W naszej Parafii Kongres ten rozpocznie się w Niedzielę 01 maja, w godzinach popołudniowych.

Ok. godz. 17.00,  przy naszej szkole, przywitamy Jezusa Eucharystycznego przybywającego do naszej Parafii z Parafii Kłyżów. Następnie w uroczystej procesji przejdziemy do kościoła.

Po przybyciu do kościoła zostanie odprawione nabożeństwo majowe, a o  godz. 18.00 będzie Msza św. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony do adoracji. O godz. 20.30 zostanie odmówiona Radosna część Różańca św., a o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

Po Apelu rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu według następującego planu:

od godz. 21.30  do godz. 22.30  –  Młodzież
22.30  –  23.30  –  Krzaki, ul. Polna
23.30  – 00.30  –  Krzaki, ul. Zielona i ul. Knieja
00.30  –  01.30  –  Krzaki, ul. Nowa
01.30  –  02.30  –  Krzaki, ul. Leśna
02.30  –  03.30  –  Krzaki, ul. Sosnowa
03.30  –  04.30  –  Słomiana, ul. Podleśna
04.30  –  05.30  –  Słomiana, ul. Wolności
05.30  –  06.30  –  Piskorowy Staw

O godz. 7.00 zostaną odśpiewane „ Godzinki ku czci Matki Bożej”, a następnie o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św.

O godz. 8.30 zostanie odmówiona część Różańca św. – Tajemnice Światła, a po modlitwie różańcowej będzie dalsza część Adoracji.

od  godz.  09.30  do  godz. 10.30 –  Kuziory i Studzieniec „ Na wsi”
10.30  11.30  –  Studzieniec „ Błonie” i „ Koniec”.

O godz. 11.30 zostanie odmówiona Bolesna część Różańca św., a następnie Adoracja:

od  godz. 12.30  do godz. 13.30  –  Kółka Różańcowe
13.30                 14.30  –  Legion Maryja

O godz. 14.30 odmówimy Chwalebną część Różańca św., a o godz. 15.00 – Koronkę do Bożego Miłosierdzia

Od godz. 15.30 do godz. 16.30 będzie adoracja prowadzona przez dzieci.

O godz. 16.30 zostanie odprawione nabożeństwo majowe, a o godz. 17.00 – Msza św. Po Mszy św. pójdziemy z Jezusem Eucharystycznym w uroczystej procesji do krzyżówki w Słomianej przy Domu Ludowym.  Następnie Najświętszy Sakrament zostanie przewieziony do Studzieńca. Tam od granicy miejscowości będzie uroczysta procesja do kościoła. Po przyjściu do kościoła w Studzieńcu, zostanie odprawione nabożeństwo majowe i Msza św., która zakończy dzień Kongresu w naszej Parafii i całym Dekanacie.

Moi Drodzy. Wyjątkowy to czas, dlatego uczynimy wszystko, aby dobrze go przeżyć. Znajdźmy czas, aby przybyć do kościoła na Msze św., nabożeństwa;  czy to majowe, czy różańcowe, na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także na spotkanie adoracyjne z Jezusem.

Jeśli ktoś nie może przybyć na wyznaczoną godzinę Adoracji, to niech to uczyni w takiej godzinie, która mu będzie odpowiadać.

Wzmocnijmy przez to wydarzenie naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa w Najświętszej Eucharystii i podziękujemy Mu za dar tej obecność wśród nas.

5. Dziś po sumie spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I – spowiedzi i Komunii św.

a/ jutro – Święto św. Marka Ewangelisty

b/ we wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, bp i m. – Głównego Patrona Polski / przeniesiona z soboty/. We wtorek również nabożeństwo ku czci św. Józefa

c/ w środę – Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.

d/ w piątek – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz., dK –  Patronki Europy. Również w piątek – dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu zaprasza na dzień otwartej furty,  który odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie tego dnia m.in. o godz. 10.00 – Msza św., o 12.15 – Koncert, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego  Miłosierdzia.

8.  Bóg zapłać osobom, które przygotowały Kościół na dzisiejszą Niedzielę. Dziękujemy za poświęcony czas i włożony  trud w wykonanie tej pracy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Małego Gościa Niedzielnego”.