III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w naszej Parafii rozpoczyna się Kongres  Eucharystyczny.  Ok. godz. 17.00, przy naszej szkole, na parkingu,  przywitamy Jezusa Eucharystycznego przybywającego do naszej Parafii z Parafii  Kłyżów. Następnie w uroczystej procesji przejdziemy do kościoła.

Po przybyciu do kościoła zostanie odprawione nabożeństwo majowe, a o  godz. 18.00 będzie Msza św.

Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony do Adoracji.

Zachęcamy, aby z tej Adoracji skorzystali przede wszystkim ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału w nocnej Adoracji.

O godz. 20.30 zostanie odmówiona Radosna część Różańca św., a o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

Po Apelu od godz. 21.30 do godz. 22.30 modlitwę adoracyjną poprowadzi młodzież

Parafii.

Od godz. 22.30  rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu według  planu podanego w ubiegłą niedzielę.

Po nocnej Adoracji w poniedziałek o  godz. 7.00 zostaną odśpiewane „Godzinki ku czci Matki Bożej”, a następnie o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św.

Następnie o  godz. 8.30 zostanie odmówiona część Różańca św. – Tajemnice Światła, a po modlitwie różańcowej będzie dalsza część Adoracji.

O godz. 11.30 zostanie odmówiona Bolesna część Różańca św., a następnie Adoracja.

O godz. 14.30 odmówimy Chwalebną część Różańca św., a o godz. 15.00 – Koronkę do Bożego Miłosierdzia

Od godz. 15.30 do godz. 16.30 będzie Adoracja prowadzona przez dzieci.

O godz. 16.30 zostanie odprawione nabożeństwo majowe, a o godz. 17.00 – Msza św. Po Mszy św. pójdziemy z Jezusem Eucharystycznym w uroczystej procesji do krzyżówki w Słomianej przy Domu Ludowym.  Następnie Najświętszy Sakrament zostanie przewieziony do Studzieńca. Od granicy miejscowości będzie dalej do kościoła w  Studzieńcu uroczysta procesja. Tam po przyjściu będzie odprawiona Msza św., która zakończy dzień Kongresu w naszej Parafii i całym Dekanacie.

Moi Drodzy. Jeszcze raz proszę: uczynimy wszystko, aby dobrze przeżyć ten wielki i       wyjątkowy dzień. Znajdźmy czas, aby przybyć do kościoła na Msze św., nabożeństwa, a także na spotkanie adoracyjne z Jezusem.

Jeśli ktoś nie może przybyć na wyznaczoną godzinę Adoracji, to niech to uczyni w takiej godzinie, która mu będzie odpowiadać.

Wzmocnijmy przez to wydarzenie naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa w Najświętszej Eucharystii i podziękujemy Mu za dar Jego obecność wśród nas.

2. Pierwszy tydzień maja w tym roku w Kościele w Polsce obchodzony będzie jako XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Czas ten powinien stać się dla nas okazją do zastanowienia się w jaki sposób traktujemy w naszym życiu Słowo Boże – Pismo św.. Weźmy do ręki w tym tygodniu  każdego dnia Pismo św. i przeczytawszy dowolnie obrany jego fragment, zastanówmy się, co Bóg do nas mówi i czego od nas oczekuje. Wprowadzajmy to Boże Słowo w codzienne  życie nasze.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, a wraz z nim  nabożeństwa majowe. Będą one codziennie po wieczornej Mszy św., a w Niedzielę – po sumie.

a/ jutro – wsp. św. Atanazego – bp i dK.

b/ we wtorekUroczystość N.M.P. Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 oraz po południu o godz. 17.00.

We wtorek nabożeństwo majowe będzie o godz. 16.30. W dniu tym będzie również odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Matce Bożej.

We wtorek, po sumie, będzie spotkanie lektorów, ministrantów oraz dzieci i młodzieży z ks. Profesorem i alumnem naszego Seminarium w ramach akcji powołaniowej.

Prosimy, aby młodzież, dzieci, lektorzy i ministranci przybyli na to spotkanie i skorzystali z tej okazji, jaka jest im dana.

c/ w środę – wsp. św. Floriana – Patrona strażaków. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Druhach Strażakach z naszej Parafii.

d/ w czwartekI czwartek miesiąca maja.

Czwartek to dzień wdzięczności okazanej Bogu za Sakrament Eucharystii i kapłaństwa oraz dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji naszej Ojczyzny.

O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach, a po jej zakończeniu będzie nabożeństwo zwane: „ Godzina Święta” oraz „majówka”

Ponieważ dziś i jutro będziemy przeżywać całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu, dlatego nie będzie już Adoracji z czwartku na piątek

e/  piątek –  Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz I- piątek miesiąca maja

I – piątek to dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 – Msza św., a po jej zakończeniu nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu i „majówka”.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Początek od Krzaków.

f/ w sobotęI – sobota miesiąca maja – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone temuż  Sercu.

O godz. 18.00 – Msza św., a po zakończeniu Mszy św. – Nabożeństwo wynagradzające, w czasie którego odmówimy część Różańca św. i w modlitewnym  zamyśleniu pochylimy się na rozważeniem jednej z Tajemnic oraz „majówka”.

Codziennie godzinę przed Mszą św. istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

W Studzieńcu: w piątek i w sobotę Msza św. i nabożeństwo o godz. 16.30.

5. Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw powołania kapłańskie i zakonne.

Za tydzień – po sumie – zmiana tajemnic Różańca św..

6. Dziękujemy osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę oraz rozebrały „Ciemnicę” i „ Grób Pański”.. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud w  wykonanie tej  pracy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dzieci przygotowujące się do I – spowiedzi i Komunii św. oraz ich Rodziców, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.00. I – Komunia św. będzie za dwa tygodnie czyli 15 maja. Natomiast tydzień później czyli 22 maja będzie rocznica I – Komunii św.  Obie Uroczystości będą o godz. 11.00.

9. Pamiętajmy Moi Drodzy o spowiedzi św. wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił tego obowiązku może to uczynić w tym tygodniu.