III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś w naszej Parafii rozpoczyna się Kongres  Eucharystyczny.  Ok. godz. 17.00, przy naszej szkole, na parkingu,  przywitamy Jezusa Eucharystycznego przybywającego do naszej Parafii z Parafii  Kłyżów. Następnie w uroczystej procesji przejdziemy do kościoła.

Po przybyciu do kościoła zostanie odprawione nabożeństwo majowe, a o  godz. 18.00 będzie Msza św.

Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie wystawiony do Adoracji.

Zachęcamy, aby z tej Adoracji skorzystali przede wszystkim ci, którzy nie będą mogli wziąć udziału w nocnej Adoracji.

O godz. 20.30 zostanie odmówiona Radosna część Różańca św., a o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

Po Apelu od godz. 21.30 do godz. 22.30 modlitwę adoracyjną poprowadzi młodzież

Parafii.

Od godz. 22.30  rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu według  planu podanego w ubiegłą niedzielę.

Po nocnej Adoracji w poniedziałek o  godz. 7.00 zostaną odśpiewane „Godzinki ku czci Matki Bożej”, a następnie o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św.

Następnie o  godz. 8.30 zostanie odmówiona część Różańca św. – Tajemnice Światła, a po modlitwie różańcowej będzie dalsza część Adoracji.

O godz. 11.30 zostanie odmówiona Bolesna część Różańca św., a następnie Adoracja.

O godz. 14.30 odmówimy Chwalebną część Różańca św., a o godz. 15.00 – Koronkę do Bożego Miłosierdzia

Od godz. 15.30 do godz. 16.30 będzie Adoracja prowadzona przez dzieci.

O godz. 16.30 zostanie odprawione nabożeństwo majowe, a o godz. 17.00 – Msza św. Po Mszy św. pójdziemy z Jezusem Eucharystycznym w uroczystej procesji do krzyżówki w Słomianej przy Domu Ludowym.  Następnie Najświętszy Sakrament zostanie przewieziony do Studzieńca. Od granicy miejscowości będzie dalej do kościoła w  Studzieńcu uroczysta procesja. Tam po przyjściu będzie odprawiona Msza św., która zakończy dzień Kongresu w naszej Parafii i całym Dekanacie.

  Moi Drodzy. Jeszcze raz proszę: uczynimy wszystko, aby dobrze przeżyć ten wielki i       wyjątkowy dzień. Znajdźmy czas, aby przybyć do kościoła na Msze św., nabożeństwa, a także na spotkanie adoracyjne z Jezusem.

Jeśli ktoś nie może przybyć na wyznaczoną godzinę Adoracji, to niech to uczyni w takiej godzinie, która mu będzie odpowiadać.

Wzmocnijmy przez to wydarzenie naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa w Najświętszej Eucharystii i podziękujemy Mu za dar Jego obecność wśród nas.

2. Pierwszy tydzień maja w tym roku w Kościele w Polsce obchodzony będzie jako XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Czas ten powinien stać się dla nas okazją do zastanowienia się w jaki sposób traktujemy w naszym życiu Słowo Boże – Pismo św.. Weźmy do ręki w tym tygodniu  każdego dnia Pismo św. i przeczytawszy dowolnie obrany jego fragment, zastanówmy się, co Bóg do nas mówi i czego od nas oczekuje. Wprowadzajmy to Boże Słowo w codzienne  życie nasze.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, a wraz z nim  nabożeństwa majowe. Będą one codziennie po wieczornej Mszy św., a w Niedzielę – po sumie.

4. W tym tygodniu:

   a/ jutro – wsp. św. Atanazego – bp i dK.

   b/ we wtorekUroczystość N.M.P. Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.30 i 11.00 oraz po południu o godz. 17.00.

We wtorek nabożeństwo majowe będzie o godz. 16.30. W dniu tym będzie również odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Matce Bożej.

We wtorek, po sumie, będzie spotkanie lektorów, ministrantów oraz dzieci i młodzieży z ks. Profesorem i alumnem naszego Seminarium w ramach akcji powołaniowej.

Prosimy, aby młodzież, dzieci, lektorzy i ministranci przybyli na to spotkanie i skorzystali z tej okazji, jaka jest im dana.

    c/ w środę – wsp. św. Floriana – Patrona strażaków. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Druhach Strażakach z naszej Parafii.

     d/ w czwartekI czwartek miesiąca maja.

Czwartek to dzień wdzięczności okazanej Bogu za Sakrament Eucharystii i kapłaństwa oraz dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a także w intencji naszej Ojczyzny.

O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach, a po jej zakończeniu będzie nabożeństwo zwane: „ Godzina Święta” oraz „majówka”

 Ponieważ dziś i jutro będziemy przeżywać całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu, dlatego nie będzie już Adoracji z czwartku na piątek

      e/  piątek –  Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz I- piątek miesiąca maja

I – piątek to dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 – Msza św., a po jej zakończeniu nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu i „majówka”.

Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Początek od Krzaków.

f/ w sobotęI – sobota miesiąca maja – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy, zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone temuż  Sercu.

O godz. 18.00 – Msza św., a po zakończeniu Mszy św. – Nabożeństwo wynagradzające, w czasie którego odmówimy część Różańca św. i w modlitewnym  zamyśleniu pochylimy się na rozważeniem jednej z Tajemnic oraz „majówka”.

Codziennie godzinę przed Mszą św. istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św.       

  W Studzieńcu: w piątek i w sobotę Msza św. i nabożeństwo o godz. 16.30.

5. Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw powołania kapłańskie i zakonne.

   Za tydzień – po sumie – zmiana tajemnic Różańca św..

6. Dziękujemy osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę oraz rozebrały „Ciemnicę” i „ Grób Pański”.. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud w  wykonanie tej  pracy.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Dzieci przygotowujące się do I – spowiedzi i Komunii św. oraz ich Rodziców, zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 17.00. I – Komunia św. będzie za dwa tygodnie czyli 15 maja. Natomiast tydzień później czyli 22 maja będzie rocznica I – Komunii św.  Obie Uroczystości będą o godz. 11.00.

9. Pamiętajmy Moi Drodzy o spowiedzi św. wielkanocnej. Kto jeszcze nie wypełnił tego obowiązku może to uczynić w tym tygodniu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.