IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza.

Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Prosimy w tym tygodniu  Boga, aby nie brakowało młodych ludzi, którzy pozytywnie odpowiedzą  na głos powołującego ich Pasterza

Dziś po sumie będzie zmiana tajemnic Różańca św.

2.  Przeżywamy miesiąc maj poświęcony czci naszej Matce – Maryi. Codziennie  o  godz. 18.00 –  Msza św. i nabożeństwo majowe. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy  do udziału w tym pięknym nabożeństwie.

3.  W tym tygodniu:

a/ jutro – Uroczystość św. Stanisława bp i m. – Głównego Patrona Polski i naszej Diecezji. Jest ona przeniesiona z dzisiejszej Niedzieli.

b/ w sobotę – Święto św. Macieja, Apostoła.

4. W następną Niedzielę odbędzie się w naszej Parafii Uroczystość I – Komunii św.  Uroczystość ta będzie na Mszy św. o godz. 11.00. W związku z tą Uroczystością w sobotę będzie spowiedź św. od godz. 8.30 do godz. 9.00.

5. W tym tygodniu zakończyły się Dekanalne obchody Kongresu Eucharystycznego w naszej Diecezji. Teraz przed nami centralne dni obchodu tej Uroczystości, które będą od 20 do 26 czerwca.

Dziś więc jeszcze raz pragniemy podziękować za przeżyty dzień Kongresu Eucharystycznego w  naszej Parafii. Dziękujemy Bogu za to, że mogliśmy na nowo odświeżyć w sobie wiarę w prawdziwą obecność Jezusa Zmartwychwstałego żyjącego wśród nas w Najświętszej  Eucharystii oraz  obudzić tęsknotę za Mszą św. i Komunią św.

Po Bogu serdeczne podziękowanie należą się tym wszystkim, którzy włączyli się w piękne przeżycie tego dnia. Dziękujemy więc ks. kanonikowi i księżom, naszym Rodakom: ks. Michałowi i ks. Tomaszowi, za pomoc podczas tego dnia.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli i czynnie włączyli się w procesję z Jezusem Eucharystycznym czy to w niedzielę czy w poniedziałek  niosąc; sztandary, feretrony, baldachim. Dziękujemy za udział we Mszach św. oraz w nabożeństwach i Adoracji. Tu słowa wdzięczności należą się dzieciom, które tak pięknie prowadziły swoją Adorację.

Dziękujemy także Druhom Strażakom, za zabezpieczenie trasy procesji w niedzielę i w  poniedziałek oraz p. Organiście. LSO- lektorom i ministrantom, p. Kościelnej.

Wszystkim za wszystko mówię Bóg zapłać i wierzę w to, że ta modlitwa przyniesie błogosławione owoce w życiu naszej Parafii i ożywi udział we Mszy św. oraz zachęci do częstego przyjmowania Komunii św.

6.  Serdecznie dziękujemy także osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Za poniesiony trud i poświęcony czas na wykonanie tej pracy mówimy im: Bóg zapłać.

7. We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie, na które zapraszamy przynależących do Grupy modlitewnej „ Legion Maryja” oraz zachęcamy do udziału w tym spotkaniu nowe osoby, które w ten sposób chciałyby uwielbiać naszą Matkę – Maryję oraz upraszać Boże łaski dla naszej Parafii, Ojczyzny i całego Kościoła. Mam nadzieję, że znajdą się nowe osoby, aby włączyć się do tej modlitewnej grupy.

8.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9.. Młodzież i dzieci zachęcamy do wyjazdu na Oazę w wakacje. Informacje o terminach Oaz, kosztach oraz sposobach zgłaszania się można znaleźć na plakacie, który znajduje się w gablocie oraz na stronie diecezjalnej i w mediach oazowych.

Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki- Maryi, pomagają Wszystkim w dobrym, szczęśliwym przeżyciu tygodnia.

Pamiętajmy w tym tygodniu w swoich modlitwach o dzieciach przygotowujących się do I – Spowiedzi i Komunii św. Szczęść Boże.