Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy oktawę Wielkiej Nocy, a rozpoczyna 79 Tydzień Miłosierdzia – dni, w których jeszcze bardziej powinniśmy pamiętać o potrzebujących naszej pomocy, czy to materialnej czy też duchowej.  Dzieląc się więc swoim dobrym sercem z potrzebującymi po zakończonej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na pomoc CARITAS. Za złożone ofiary na ten cel mówimy już Bóg zapłać.

2. Zachęcamy, aby dziś, kto będzie miał możliwość, o godz. 15.00 odmówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus o tej godzinie mówił tak św. Siostrze Faustynie:

„O trzeciej godzinie błagaj Mojego Miłosierdzia, przede wszystkim dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie  w Moim opuszczeniu  w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego… W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez Mękę moją”./Dz. 1320/.

Nie zmarnujmy więc Kochani tej wielkiej łaski, którą na dziś Bóg daje.

3. W tym miejscu słowa podziękowania składamy tym, którzy uczestniczyli w Nowennie do Bożego Miłosierdzia i modlitwą tą upraszali dar Bożej Miłości oraz pokoju dla całego świata, a także upraszali Boże łaski dla naszej Parafii w przygotowaniu do czekających nas Misji św.  Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu:

a/  we wtorek –  nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz spotkanie grupy modlitewnej „Legion Maryi” na które bardzo serdecznie zapraszamy.

   b/ w środę – Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy udziału w tych nabożeństwach

5.  Bóg zapłać osobom, które przygotowały Kościół na dzisiejszą Niedzielę. Dziękujemy za poświęcony czas i włożony  trud w wykonanie tej pracy.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w kościele.

Niech Boże Miłosierdzie towarzyszy nam każdego dnia naszego życia oraz będzie zachętą do niesienia pomocy czy to duchowej, czy też materialnej tym, którzy jej potrzebują.   Szczęść Boże


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.