VI Niedziela Wielkanocna

1. Odpowiadając na apel Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, od najbliższego piątku do następnej soboty włącznie, co dziennie o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczną się modlitwy o dar nowych powołań, a Adoracja ta zakończy się o godz. 18.00 – Nowenną do Ducha św. przed Uroczystością Jego zstąpienia oraz nabożeństwem majowym.

Zachęcamy Moi Drodzy do udziału w tym wielkim błaganiu Boga, aby nie brakło tych, którzy odpowiedzą na głos Jego powołania, aby nie brakło Szafarzy Bożych sakramentów i głosicieli Bożego Słowa.

2. Przeżywamy okres wielkanocny. Czas, w którym radujemy się Zmartwychwstaniem naszego Pana – Jezusa Chrystusa.

Ponieważ po woli kończy się w Liturgii Kościoła okres wielkanocny dlatego jeszcze raz przypominamy o obowiązku odprawienia spowiedzi wielkanocnej.

Codziennie przed Mszą św. będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty

4. Trwamy w miesiącu czci i uwielbienia naszej Matki Maryi. Czynimy to podczas nabożeństw majowych. W tygodniu „ majówka” wraz z Mszą św. codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tej przepięknej modlitwie na cześć i chwałę naszej Matki – Maryi, a tym którzy uczestniczą w nabożeństwach majowych mówimy Bóg zapłać.

5. W następną Niedzielę odbędzie się w naszej Parafii Uroczystość I – Komunii św. Uroczystość ta będzie na Mszy św. o godz. 11.00. W związku z tą Uroczystością w sobotę będzie spowiedź św. od godz. 9.00.

Zachęcamy, aby z tej spowiedzi św. skorzystały nie tylko dzieci, które mają przystąpić do I – Komunii św. czy ich Rodzice, ale także ich Rodzeństwo, Dziadkowie, Babcie, Rodzicie chrzestni oraz wszyscy zainteresowani tą Uroczystością.

Niektórzy czekają tylko, aby zasiąść do stołu i uważają, że to jest Uroczystość komunijna. Tymczasem najpiękniejszy dar, jaki możemy dać tym dzieciom to właśnie dar przyjętej Komunii św. w ich intencji.

6. W tym tygodniu:

a/ we wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, kap., m. – Patrona Polski. oraz dzień imienin ks. Kanonika. Polecajmy go w swoich modlitwach Bogu i Matce Najświętszej.

We wtorek również spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”.

b/ w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

7. Ponieważ w przyszłą Niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dlatego od jutra do środy włącznie, będziemy przeżywać dni błagalne o urodzaje zwane jako „Dni Krzyżowe”.

Serdecznie zapraszamy na wspólne modlitwy w tej intencji.

8. Jeszcze raz zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z wakacyjnych Oaz czy też z „Wakacji z wartościami”. Szczegółowe informacje odnośnie tych wydarzeń można znaleźć na plakatach, a także na stronach internetowych naszej diecezji i parafii.

9. Dziękujemy tym, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poniesiony trud i poświęcony czas na wykonanie tej pracy.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w kościele. Wśród tej prasy jest m.in. nowy numer„ Promyczek Dobra” i „ Mały Promyczek”.

Wszystkim Parafianom oraz tym, którzy odwiedzają nasza stronę, życzymy w nowym tygodniu maja wiele Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi, która w tych dniach w sposób szczególny czcimy poprzez udział w nabożeństwach majowych i śpiewie Litanii przy przydrożnych kapliczkach. Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.