Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś na sumie Uroczystość I – Komunii św. do której przystąpi szesnaścioro dzieci. Dziękując Bogu za to wydarzenie, polecajmy tych dzieci opiece Matce Najświętszej i upraszajmy dla nich dar Bożego błogosławieństwa na dalsze dni ich życia.

 2. Razem z całą naszą Diecezją trwamy na Nowennie przygotowującej nas do Uroczystości Zesłania Ducha św. oraz modlitwach o nowe powołania. W dniu dzisiejszym to czuwanie modlitewne w sposób szczególny przypadło w udziale naszej Parafii.

Rozpocznie się ono wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a zakończy o godz. 17.00 – Nowenną do Ducha św. i nabożeństwem „majowym”.

Natomiast od jutra do soboty  włącznie nabożeństwo to będzie rozpoczynać się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a zakończy się Nowenną do Ducha św. i „majówką” o godz. 18.00.

Moi Drodzy! Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

 3. W tym tygodniu:

a/ we wtorek – spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.  

b/ w środę – wsp. N.M.P. Wspomożycielki Wiernych oraz Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

c/ w piątekwsp. św. Filipa Neri, kap. oraz Dzień Matki.  Nie zapomnijmy w tym dniu o naszych kochanych Mamusiach, którym tyle zawdzięczamy. Polecajmy je w swoich modlitwach Bogu upraszając dla:  żyjących Boże błogosławieństwo, zdrowie, a dla zmarłych – dar życia w niebie. Złóżmy im także serdeczne życzenia.

4. W następną Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zwana Zielone Świątki, która w Liturgii Kościoła kończy okres Wielkanocny. Rozglądnijmy się Moi Drodzy wokół siebie i pomyślmy, czy wszyscy nasi domownicy wypełnili w tym roku obowiązek wielkanocnej spowiedzi św. Jeśli nie to czas najwyższy. Pomóżmy im w tym.

Ze spowiedzi św. można korzystać codziennie –  godzinę przed Mszą św.

5. W następną Niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00, będzie w naszej Parafii Uroczystość rocznicy I – Komunii św. dzieci z klasy IV.

Dlatego też  dzieci te  prosimy na spotkanie organizacyjne w czwartek po wieczornej Mszy św., a Rodziców tych dzieci o przygotowanie kościoła na tę Uroczystość.

6. Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w modlitwach o urodzaje i błogosławieństwo Boże dla każdej  ludzkiej pracy. Bóg zapłać

7. W kościele jest lista na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu z I – czwartku na I – piątek miesiąca czerwca. Osoby chętne do udziału w tej Adoracji prosimy o wpisanie się na te listę.

Zachęcamy do lektury  prasy katolickiej, która jest w kościele.

8.  Po raz kolejny zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z wakacyjnych OAZ oraz z „Wakacji z Bogiem”. Szczegółowe informacje odnośnie tych wydarzeń można znaleźć na plakatach, które  znajdują się w gablocie, a także na stronach internetowych naszej diecezji i parafii.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.