X Niedziela Zwykła

1. Dziś Uroczysta Suma odpustowa w Studzieńcu o godz. 11.00.  Dlatego następna Msza św. w Krzakach będzie o godz. 9.30.  Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

2. Trwamy w miesiącu czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie w kościele po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Serca Jezusowego. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu:

a/ we wtorek – wsp. Św. Barnaby, Ap. oraz spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.
b/ w środęNowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
c/ w czwartekwsp. Św. Antoniego z Padwy, kapł., dK
d/ w piątekbł. Michała Kozala, bp i m.

4. W piątek wypadnie 50. rocznica ogłoszenia dekretu o powstaniu naszej Parafii, która została wyłączona z Parafii Pysznica. Przypomnę, że uroczyście będziemy składać Bogu dziękczynienie za istnienie naszej Parafii podczas  ODPUSTU parafialnego –  w sobotę 29 czerwca.

Przygotowując się do tego wielkiego wydarzenia w życiu naszej Parafii,  od najbliższego piątku rozpoczniemy Renowacje Misji św., które były w ubiegłym roku.

Program Renowacji przedstawia się następująco:

W piąteko godz. 18.30 czyli pół godzinny później niż to jest codziennie  – Msza św. z nauką dla wszystkich.   

Natomiast w Studzieńcu Msza św. z nauką dla wszystkich będzie o godz. 17.00.

W sobotę: o godz. 9.00Msza św. dla osób chorych i starszych.

Dla tych osób będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. w sobotę od godz. 8.30. Natomiast dla pozostałych, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi św. będzie taka możliwość w sobotę  od godz. 10.00 do godz. 11.00. Po południu w sobotę o godz. 18.30 –  Msza św. z nauka dla wszystkich. Natomiast w Studzieńcu spowiedź św. będzie w sobotę od godz. 16.30, a o godz. 17.00 będzie Msza św. z nauka dla wszystkich.

W Niedzielę:  Msze św. z nauka dla wszystkich będą  o godz. 7.30 i o godz. 11.00, a w Studzieńcu o godz. 9.30.

Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej Renowacji, aby w ten sposób przypomnieć sobie Misje św. z przed roku oraz na nowo otworzyć swojej serce dla Boga w podziękowaniu Mu za dar naszego dziecięctwa Bożego oraz dar przynależności do Jezusowego Kościoła.

5. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na 15 czerwca do Sandomierza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, w czasie którego będziemy dziękować Panu Bogu za każde małżeństwo i rodzinę naszej diecezji oraz uczcimy 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza. O godzinie 11.00 wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny spod figury św. Jana Pawła II na Błoniach Sandomierskich. Na placu przy Katolickich Szkołach im. św. Jadwigi Królowej o godzinie 12.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, po niej wręczenie pamiątkowych błogosławieństw dla małżonków jubilatów, koncert papieski,  a następnie piknik rodzinny z wieloma atrakcjami Spotkanie to zakończy się o godz. 18.00 nabożeństwem czerwcowym połączonym z zawierzeniem rodzin Najświętszemu Sercu Jezusa.

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w  tym spotkaniu.

6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w kościele..

Niech Duch Święty pomaga swoimi darami w jak najlepszym duchowym przeżyciu Renowacji Misji św., które w piątek rozpoczynamy.   Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.