XII Niedziela Zwykła

1.  Dziś Dzień Ojca. Pragniemy więc dziękować Bogu za dar naszych Kochanych Tatusiów, prosząc dla żywych o zdrowie, Bożego błogosławieństwa w codziennym ich życiu, a dla zmarłych o chwałę nieba.

Nie zapomnijmy złożyć im życzenia.

2.  Przed nami ostatni tydzień miesiąca czerwca – miesiąca czci Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcamy, aby codziennie odmówić Litanię do Serca Jezusa czy to indywidualnie, czy wspólnie w gronie rodzinnym lub w kościele. Litania w kościele codziennie po Mszy św.

3. W tym tygodniu:

a/ jutro – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, odpust w Pysznicy.
b/ we wtorek – spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”. Początek spotkania Mszą św. o godz. 18.00.Zachęcamy do udziału.
c/ w środę –  Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy
d/ w piątek – wsp. św. Ireneusza, bp i m.
e/ w sobotę – dzień naszego odpust parafialnego ku czci – Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Patronów naszej Parafii. Uroczysta „ Suma odpustowa”  o godz. 11.00. Po „Sumie”  – procesja eucharystyczna.    

Bardzo serdecznie zapraszamy na odpustową sumę. W tym roku ten nasz odpust będzie wyjątkowy,  wszak będzie on naszym dziękczynieniem składanym Bogu za 50. lat istnienia naszej Parafii. Będziemy dziękować Bogu za to, że wybrał sobie to miejsce i będziemy dziękować za tych, którzy nie patrząc wtedy na trudności i wszelkiego rodzaju reperkusje, które groziły im za to, co robili, z wielką odwagą, determinacją i poświeceniem przyczynili się do tego, że powstał kościół w Krzakach i w Studzieńcu, a za niedługo Parafia.

Pamiętajmy też Kochani, że „ odpust” to przede wszystkim zyskiwanie odpuszczenia i darowania kar doczesnych, a zyskujemy go pod zwykłymi warunkami, czyli:

a/ przyjęcie w tym dniu Komunii św.
b/ odmówienie modlitw przepisanych przez Kościół, czyli:  „Ojcze nasz”, „ Wierzę w Boga Ojca” i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca św..

Nie zmarnujmy Moi Drodzy tej wielkiej szansy, którą daje nam Kościół.
Przez cały tydzień godzinę przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
Przypomnę, że w sobotę ze względu na „ Odpust”  obowiązuje wszystkich Parafian udział we Mszy św. pod grzechem ciężkim. Dlatego dla  tych, którzy nie będą mogli być na „Sumie”, będzie popołudniowa Msza św. o godz. 18.00. Natomiast w Studzieńcu o godz. 16.30. Natomiast w piątek poprzedzający nasz „ Odpust” będziemy podczas Mszy św. o godz. 18.00 polecać wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszej Parafii, a po Mszy św. udamy się w procesji na cmentarz, aby modlić się za tych, którzy już odeszli do Boga po wieczna nagrodę.

4.  W kościele jest wyłożona lista na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu z I. czwartku na I.  piątek miesiąca lipca. Osoby chętne do udziału w tej Adoracji prosimy o wpisanie się na tę listę.

5. Serdeczne podziękowanie składamy tym, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i trud włożony w wykonanie tej pracy

6. Zachęcamy do zakupu i czytania parsy katolickiej, która znajduje się w kościele. 

7. Podczas naszego „ Odpustu” po Uroczystej SUMIE odbędzie się „ Piknik” przy kościele. Kobiety z Koła Gospodyń, z Rady Parafialnej, wolontariuszki, Strażacy, już zabiegają wspólnymi silami, aby jak najlepiej przygotować ten poczęstunek. Jest więc prośba z ich strony, aby chętne osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu na ten poczęstunek bigosu, pierogów itp. rzeczy, przyszły do Domu Ludowego w Słomianej, w czwartek i piątek na godz. 16.00. Natomiast te kobiety, które chciałyby upiec jakiś dowolny placek, przyniosły go w sobotę do kościoła ( najpóźniej do godz. 9.00 ).

Oczywiście o pomoc w przygotowaniu tego Pikniku proszeni są także i mężczyźni. Ich pomoc też się przyda. Wszelkie pytania odnośnie tego wydarzenia proszę kierować do Kobiet z Koła Gospodyń, do Druhów Strażaków, a także do naszej Radnej – p. Agaty Pałka.

8. W piątek wspólnie modliliśmy się i podziękowaliśmy Bogu za cały rok nauki oraz w intencji rozpoczynających się wakacji. Życzymy więc teraz, aby ten czas zasłużonego odpoczynku był udany, bezpieczny i przeżyty w bliskości Boga. 

Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.