XIII Niedziela Zwykła

1. Na początku ogłoszeń pragniemy jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować najpierw Bogu, że pozwolił doczekać odpustu parafialnego i ofiarował nam wspaniałą pogodę. Po Bogu dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości w czasie której dziękowaliśmy Bogu za dar naszych patronów – Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz za 50 – lecie istnienia naszej Parafii, a nade wszystko tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego odpustu oraz przygotowania wspaniałego PILNIKU oraz poczęstunku kapłanów.

Wszystkim za wszystko mówię staropolskie:  Bóg zapłać!!!!!

2. Jutro rozpoczniemy miesiąc lipiec poświęcony czci i adoracji Najdroższej Krwi Jezusa. Codziennie w kościele po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Najdroższej Krwi Jezusa. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.

3. W tym tygodniu:

a/ we wtorek – spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”, na które bardzo serdecznie zapraszamy. Początek Mszą św. o godz. 18.00.

b/ w środęŚwięto św. Tomasza Apostoła oraz Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.

c/ w czwartek – dzień wdzięczności składanej Bogu za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.O godz. 18.00 – Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. nabożeństwo zwane: „Godzina święta”, a o godz. 19.30 rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby chętne do udziału w tej Adoracji proszone są o wpisanie się na listę, która znajduje się w kościele.

d/ W piątek – I. piątek miesiącadzień wynagrodzenia za grzechy i zniewagi wyrządzone Sercu Jezusowemu. O godz. 18.00 – zakończenie Adoracji i nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu,a następnie – Msza św.

W I. piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Początek od Krzaków.

e/ w sobotęwsp. bł. Marii, Teresy Ledóchowskiej, dz  oraz I. sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia za grzechy, zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone  Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.00 – Msza św., a po zakończeniu Mszy św. – nabożeństwo wynagradzające, w czasie którego odmówimy część Różańca św. i w modlitewnym zamyśleniu pochylimy się na rozważeniem jednej z Tajemnic Różańca św..

4. W następną Niedzielę – I Niedziela miesiąca lipca. Po sumie zmiana tajemnic Różańca św.

5.  W kościele jest prasa katolicka. Zachęcamy do kupowania i czytania tej prasy.

6. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przypomina, że przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego, albo drogą telefoniczną lub mailową.

7. Na placu przy kościele stoi nowy, piękny krzyż, który jest wotum wdzięczności złożonym Bogu za dar Złotego Jubileuszu naszej Parafii. Krzyż ten ufundowali Druhowie Strażacy ze Studzieńca. Oni też go wykonali i postawili. Przy stawianiu pomagało im wielu mężczyzn. W imieniu własnym i wszystkich Parafian składamy im serdeczne Bóg zapłać. Krzyż ten zostanie poświęcony dzisiaj po SUMIE.

Niech w czasie wakacyjnego wypoczynku oraz podczas codziennej pracy wspiera Was Boże błogosławieństwo i opieka naszej Kochanej Matki – Maryi.  Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.