V Niedziela Zwykła

1. Dziś I. Niedziela miesiąca. Po sumie – zmiana tajemnic Różańca św.

a/ jutro – wsp. św. Agaty.  Poświecenie chleba i soli.

b/ we wtorek – wsp. Świętych męczenników Pawła Miki i jego Towarzyszy oraz nabożeństwo ku czci św. Józefa i spotkanie grupy modlitewnej „Legion Maryi”, na które bardzo serdecznie zapraszamy

c/ w środę –  Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

d/ w sobotę –  wsp. św. Scholastyki dz.

3. W następną niedzielę będziemy obchodzić XXXII  Światowy Dzień Chorego.  Diecezjalne obchody Dnia Chorego pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza odbędą się w Kościele Ducha Świętego w Sandomierzu. Początek Mszą św. o godz. 11.30.

4. W następną Niedzielę rozpoczniemy także  nasze 40 – godzinne nabożeństwo eucharystyczne, którego celem jest wdzięczność okazana Jezusowi za to, że pozostał z nami w Najświętszej Eucharystii oraz  przygotowanie do jak najlepszego przeżycia czasu Wielkiego Postu, który jest przed nami.

Nabożeństwo to będzie kontynuowane w następny poniedziałek.

W Niedzielę następną po Mszy św. o godz. 7.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do osobistej Adoracji, a od godz. 12.00 do godz. 15.00 będzie Adoracja według następującego porządku:

od godz. 12.00 do godz. 13.00 – Grupa modlitewna „ Legion Maryi’

od godz. 13.00 do godz. 14.00 – młodzież i dzieci

od godz. 14.00 do godz. 15.00 – Koła Żywego Różańca.

O godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zakończy niedzielną Adorację. Po zakończonej Adoracji będzie jeszcze Msza św.

Więcej szczegółów zostanie podanych w następną Niedzielę.

Prosimy, aby tak rozłożyć swój czas, by wziąć udział we Mszy św. i Adoracji czy to w niedzielę, czy też w poniedziałek.

5. W następną niedzielę będzie również zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom naszej diecezji.

6.  Dziękujemy tym, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą Niedzielę oraz Parafianom z Krzaków,  ul. Leśna,  za rozebranie świątecznej dekoracji kościoła i choinek na zewnątrz kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud w wykonanie tych prac.

Bóg zapłać także p. Markowi Bisowi z Firmy TOP – MAREK, który pomagał w tej pracy swoją zwyżką.

7. W kościele jest prasa katolicka. Zachęcamy do lektury tej prasy.

8. W sobotę  minie 84 rocznica pierwszej deportacji Polaków na Sybir. Miała ona miejsce 10 lutego 1940 r. Tych wszystkich, którzy w męczeństwie poświęcali życie za naszą Ojczyznę polecajmy Bogu, prosząc, aby dał  im za to życie wieczne w niebie, a ich ofiarna, męczeńska śmierć nich przynosi błogosławione owoce w życiu naszego Narodu.

W rozpoczętym nowym tygodniu miesiąca lutego, wszystkim życzymy wiele Bożego błogosławieństwa,  opieki Matki Bożej i zdrowia, a dzieciom i młodzieży błogosławionych, szczęśliwych ferii.