VI Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Chorych. Swoimi modlitwami otaczamy ludzi chorych, cierpiących, samotnych, przebywających w Domach Opieki Społecznej, w szpitalach oraz wszystkich, którzy leczą i opiekują się ludźmi chorymi, aby w ten sposób okazali im odrobinę ciepła i pogody ducha.

2. Dziś i jutro nasze 40 – godz. nabożeństwo Eucharystyczne, jako podziękowanie za dar Żywej obecności Boga wśród nas w Najświętszej Eucharystii i przygotowanie do Wielkiego Postu, aby go jak najlepiej i owocnie przeżyć.

Po zakończeniu Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu do osobistej Adoracji, która będzie trwała do godz. 11.00.

O godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św., a po jej zakończeniu dalszy ciąg Adoracji Najświętszego Sakramentu według następującego porządku:

od godz. 12.00 do godz. 13.00 – Adoracja „ Legion Maryi”
od godz. 13.00 do godz. 14.00 – Adoracja młodzieży i dzieci
od godz. 14.00 do godz. 15.00 – Adoracja Kółka Różańcowe
o godz. 15.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które zakończy dzisiejszą Adorację.

Po zakończeniu Adoracji będzie jeszcze Msza św.
Jutro dalszy ciąg naszego Nabożeństwa.

O godz. 8.00 – zostanie odprawiona Msza św., a po Jej zakończeniu będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu według następującego porządku:

od godz. 9.00 do godz. 10.00 – Piskorowy Staw / całość /
od godz. 10.00 do godz. 11.00 – Słomiana / całość /
od godz. 11.00 do godz. 12.00 – Krzaki, ul. Sosnowa
od godz. 12.00 do godz. 13.00 – Krzaki, ul. Leśna
od godz. 13.00 do godz. 14.00 – Krzaki, ul. Polna
od godz. 14.00 do godz. 15.00 – Krzaki, ul. Zielona, Knieja i Majowa
od godz. 15.00 do godz. 16.00 – Krzaki, ul. Nowa
od godz. 16.00 do godz. 17.00 – ci, którzy nie mogli wziąć udziału we wcześniejszych godzinach

Na zakończenie Adoracji o godz. 17.00 – zostanie odprawiona Msza św.
Moi Drodzy! Jeszcze raz zachęcamy, aby znaleźć chwilę czasu na Adorację i okazać swoją wdzięczność oraz wiarę Jezusowi obecnemu wśród nas w odrobinie chleba.

Za trzy dni rozpoczniemy Wielki Post dlatego zachęcamy, aby skorzystania w tych dniach z sakramentu pokuty i otworzyć swoje serce Jezusowi, by razem z nim przeżywać ten czas naszego nawrócenia.

3. Od dzisiejszej Niedzieli przeżywamy 57 Tydzień modlitw o trzeźwość naszego Narodu.

Zachęcamy, aby włączyć się czynnie w to dzieło, gdyż każdy kto zdrowo myśli wie, jak bardzo jest ważna ta sprawa, jak bardzo potrzebna jest trzeźwość naszej Ojczyźnie.

4. We wtorek – nabożeństwo do św. Józefa oraz spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”.

5. W środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, który przygotuje nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego..

Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie o godz.17.00.

Na tej Mszy św. będzie również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w ramach Roku Rodziny, jaki przeżywamy w naszej Diecezji. Prosimy, aby małżonkowie bez względu na ilość przeżytych wspólnych lat, przyszli razem do kościoła i usiedli w ławkach obok siebie.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli spożycie 3 posiłków dziennie, w tym jednego do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zachęcamy także wszystkich, aby przed rozpoczęciem Wielkiego Postu podjąć postanowienia, które pomogą w dobrym wykorzystaniu tego czasu oraz w odnalezieniu na nowo w naszym życiu Boga.

Ofiary składane na tacę w Środę Popielcową są w tym roku przeznaczone na pomoc Ukrainie.

6. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następnie Msza św. Natomiast w następną Niedzielę po sumie będzie nabożeństwo Gorzkich Żali.

Moi Drodzy Parafianie! Zachęcamy gorąco i serdecznie do udziału w tych nabożeństwach, aby przeżywać wraz z Jezusem i Maryją to wszystko, co zostało uczynione dla naszego zbawienia. Otwierajmy się na dar Bożej Miłości i Bożego Miłosierdzia.

7. Na prośbę naszego ks. Biskupa Ordynariusza, w każdy czwartek Wielkiego Postu będziemy modlić się przed Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Tak więc w ten czwartek taka modlitwa rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie ona do godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

8. Dziękujemy osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i trud włożony w wykonanie tej pracy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego”, a także lutowy numer „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka” i „ Małego Gościa Niedzielnego”. Oprócz tego jest także specjalny numer „Gościa Extra” poświęcony okresowi Wielkiego Postu, który przed nami.

Niech wszystkim w tych dniach przygotowujących nas do Wielkiego Postu pomaga Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej, a modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu umacnia w dobrym i pomaga w codziennym życiu w pokonywaniu wszelkich trudności.

Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.