I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu.  Po sumie – nabożeństwo „Gorzkich Żali”. Natomiast„ Droga Krzyżowa” w piątek o godz. 17.00,  a rozważania stacji Drogi Krzyżowej poprowadzą przynależący do Kółek Żywego Różańca..

Za udział w Nabożeństwie Gorzkich Żali i w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełnym pod zwykłymi warunkami.

Okres Wielkiego Postu to czas naszego osobistego powrotu do Boga, ale to także okazja aby swoją modlitwą pomóc zatwardziałym grzesznikom wrócić na drogę zbawienia. Pamiętajmy również Moi Drodzy i o nich w swoich modlitwach. Módlmy się także o zaprzestanie wojny na Ukrainie i pokój dla całego świata. W sobotę minie 2 rocznica od rozpoczęcia tej strasznej wojny.

2. W tym tygodniu:

a/ we wtorek – nabożeństwo do św. Józefa i spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”.

 b/ w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach oraz w spotkaniu.

W każdy dzień tygodnia  przed Mszą św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

3. W następną niedzielę – 25 lutego 2024 – będziemy przeżywać modlitewny dzień łączności naszej Parafii z WSD w Sandomierzu. Dzień ten ma na celu niesienie duchowej pomocy alumnom i profesorom naszego Seminarium oraz zanoszenie do Boga próśb o nowe powołania.

Po Mszach św. będą modlitwy w tych intencjach, a  po „ Sumie”, wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista modlitwa, którą zakończy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00

Zachęcamy wszystkich do udziału w tej modlitwie. Warto także  Moi Drodzy podjąć w tej intencji, jakiś czyn umartwienia w tym dniu czy też przez dłuższy czas.

Dodam, że w dniu tym alumni naszego Seminarium trwać będą na modlitwie w intencji naszej Parafii.

4.  Za tydzień po Mszach św.  będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz organizacji: „Ad Gentes”, która niesie materialną pomoc misjonarzom.

5. Jednocząc się z całą Diecezją naszą na modlitwie o dar nowych powołań w każdy czwartek Wielkiego Postu zanosimy do Boga prośby w tej intencji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Tak więc w ten czwartek modlitwa ta rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie trwała do godz. 17.00.  Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

6. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc Parafii. Bóg zapłać osobom, które je złożyły.

7.  Dziękujemy również tym, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i włożony trud w wykonanie tej pracy.

8. Również bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom z ul. Leśnej za przygotowanie dekoracji kościoła na Wielki Post. Bóg zapłać za pomysł  i czas  poświęcony na jej wykonanie.

9.  W kościele jest prasa katolicka oraz lista na całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu z I – czwartku na I – piątek miesiąca marca. Osoby, które pragną wziąć udział w tej Adoracji prosimy o wpisanie się na tę listę

Niech w dobrym przeżyciu czasu wielkopostnej zadumy i refleksji nad naszym życiem pomaga nam Boże błogosławieństwo i opieka Bolesnej Matki.   Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.