II Niedziela Wielkiego Postu

 1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy modlitewny dzień łączności naszej Parafii z WSD w Sandomierzu. Dzień ten ma na celu niesienie duchowej pomocy alumnom i profesorom naszego Seminarium oraz zanoszenie do Boga próśb o nowe powołania.
  Po Mszy św. będzie nasza modlitwa w tych intencjach, a po „Sumie”, wystawienie Najświętszego Sakramentu i osobista modlitwa, którą zakończy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00
  Zachęcamy wszystkich, aby znaleźć czas i wziąć udział w tej modlitwie. Zachęcamy także, aby w tej intencji podjąć jakiś czyn umartwienia czy to dzisiaj, czy też przez dłuższy czas.. Dodam, że w dniu dzisiejszym również alumni naszego Seminarium trwać będą na modlitwie w intencji naszej Parafii.
 2. Dziś w II Niedzielę Wielkiego wspieramy Fundację „ Ad Gentes” . Naszą solidarność z misjami będziemy mogli wyrazić poprzez ofiary złożone do puszek. Za dary serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. W okresie oczekiwania na spotkanie Zmartwychwstałego Pana pomagają nam nabożeństwa wielkopostne: „Gorzkie Żale”, które będą dziś po sumie oraz „Droga Krzyżowa”, która będzie w piątek o godz. 17.00.
  Za udział w Nabożeństwie Gorzkich Żali i w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełnym pod zwykłymi warunkami.
 4. W tym tygodniu: We wtorek – nabożeństwo do św. Józefa oraz spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”, a w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. Trwając w łączności z całą naszą Diecezją na modlitwie o dar nowych powołań, w każdy czwartek Wielkiego Postu zanosimy do Boga prośby w tej intencji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Tak więc w ten czwartek modlitwa ta rozpocznie się o godz. 16.00 i
  będzie trwała do godz. 17.00. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
 6. W piątek – I. piątek miesiąca marca – dzień wynagrodzenia za grzechy i zniewagi wyrządzone Sercu Jezusowemu. O godz. 17.00 Msza św., po zakończeniu Mszy św. – nabożeństwo pierwszo-piątkowe. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Początek od Krzaków.
 7. W sobotę – I. sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia za grzechy, zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi.
  O godz. 17.00 – Msza św., a po zakończeniu Mszy św. – nabożeństwo wynagradzające, w czasie którego odmówimy część Różańca św. i w modlitewnym zamyśleniu pochylimy się nad rozważeniem jednej z Tajemnic Różańca świętego. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach oraz do korzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź św. przez cały tydzień godzinę przed Mszą św.
 8. Zmiana tajemnic różańcowych w następną Niedzielę po „ Sumie”.
 9. W kościele jest prasa katolicka. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury tej prasy.
 10. Jak co roku, tak i w tym, Caritas Polska w okresie Wielkiego Postu rozprowadza baranki wielkanocne, aby z pozyskanych pieniędzy nieść pomoc potrzebującym. Zachęcamy do kupienia takiego baranka i w ten sposób do włączenia się w tę pomoc..
 11. Uczniów kl. VIII i kl. VII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w środę, na godz. 16.30.
 12. Parafia pw. Św. Floriana i Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli serdecznie zapraszają na warsztaty: „Ciesz się prawdziwą wolnością”

Sobota, 9 marca 2024 r.
9.30 Konferencja I: „Jak Kuba Bogu” – źródło programu 12 kroków
11.00 Przerwa
11.15 Warsztat I: „4 Absoluty – Miłość i jej podróbki”
12:00 Msza Święta
13.00 Poczęstunek
13.45 Warsztat II: „Jaki jest sens 12 Kroków?”
14.30 Warsztat III: „Program H.A.L.T.”
15.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Zgłoszenia do 2 marca 2024 r.
pod nr tel. 509 764 117
Koszt uczestnictwa 20 zł.
Miejsce warsztatów: Parafia pw. św. Floriana
w Stalowej Woli, ul. Floriańska 5 .
Warsztaty poprowadzi
Rafał Porzeziński z programu „Ocaleni”

Niech Jezus, który przemieniając się na Górze Tabor, dodał sił Apostołom, doda także i każdemu z nas swych łask na drodze przemiany naszego życia. Życzymy błogosławionych owoców kolejnego tygodnia Wielkiego Postu.

Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.