III Niedziela Wielkiego Postu

1. W okresie Wielkiego Postu poprzez rozpamiętywanie Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, pragniemy odnawiać nasze życie duchowe. Pomagają nam w tym Nabożeństwa „Gorzkich Żali”, które będą dziś po sumie / podobnie w następną Niedzielę/ i „Droga Krzyżowa” – w piątek wraz z Mszą św. o godz. 17.00, a rozważania poszczególnych stacji poprowadzą uczniowie kl. VIII i VII.
    Pamiętajmy w tym czasie również o naszych wielkopostnych postanowieniach oraz o wielkopostnych uczynkach pokutnych: modlitwie, poście i jałmużnie, do których zachęcał nas Jezus na progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową.
    W tym miejscu dziękujemy tym, którzy wzięli udział nabożeństwach: „ Drogi Krzyżowej” i „Gorzkich Żali”. Bóg zapłać.
    a/ jutro – Święto Świętego Kazimierza, Królewicza
    b/ we wtorek – nabożeństwo ku czci św. Józefa oraz spotkanie grupy modlitewnej „Legion Maryi”.
    c/ w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    d/ w czwartek – I. czwartek miesiąca marca – dzień wdzięczności składanej Bogu za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
    O godz. 17.00 – Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. nabożeństwo zwane: „ Godzina święta”, a o godz. 18.30 rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    Osoby chętne do udziału w tej Adoracji proszone są o wpisanie się na listę, która znajduje się w kościele.
    e/ w piątek – Nabożeństwo „ Drogi Krzyżowej” i Msza św. o godz. 17.00.
    W piątek wypada także Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Kobiet i złóżmy im serdeczne życzenia
  3. Miesiąc marzec poświęcony jest św. Józefowi. Zachęcamy do codziennego odmawiania Litanii ku Jego czci czy to osobiście w domu, czy wspólnie w Kościele. Litania będzie odmawiana codziennie po Mszy św.
  4. Rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z kl. VIII i VII zapraszamy na spotkanie w następną Niedziele na godz. 11.00. Natomiast „Scholę” oraz młodzież, która chciałaby włączyć się w przygotowanie Adoracji na Wielki Czwartek i Wielki Piątek, zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie i Mszy św.
  5. Dziękujemy za ofiary na pomoc Parafii. Bóg zapłać tym osobom za szczerość serc i pomoc w utrzymaniu naszej Parafii.
  6. Dziękujemy także sprzątającym kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas oraz trud włożony w wykonanie tej pracy
  7. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w pomoc potrzebującym poprzez zakup baranka wielkanocnego. Baranki są w kościele.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest w kościele. Jest m.in. nowy numer „Historia Kościoła” na miesiąc marzec i kwiecień.

Na nowy tydzień czasu Wielkiego Postu wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Niech Maryja będzie wzorem życia dla wszystkich Kobiet. Szczęść Boże.