IV Niedziela Wielkiego Postu

1. To już IV Niedziela Wielkiego Postu, czasu refleksji nad naszym życiem i czasu naszego nawrócenia. Pomagają nam w tym nabożeństwa: „Gorzkie Żale”, które będą dziś po sumie / podobnie w następną Niedzielę/  oraz „Droga Krzyżowa”  w piątek o godz. 17.00.

W tym miejscu jeszcze raz dziękujemy uczniom kl. VIII i kl. VII za prowadzenie rozważań podczas ostatniej Drogi Krzyżowej oraz tym, którzy uczestniczyli w tych nabożeństwach.

Bóg zapłać.

/ Dziś po sumie spotkanie z Rodzicami dzieci kl. VIII i kl. VII /

a/ we wtoreknabożeństwo ku czci św. Józefa oraz spotkanie grupy modlitewnej „Legion Maryi”

b/ w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

3.  Zachęcamy również do włączenia się wielkopostną akcję CARITAS poprzez zakup baranków wielkanocnych.  Kupując takiego baranka pomagamy oczekującym naszej pomocy. Tym, którzy kupili już baranka mówimy serdeczne Bóg zapłać.

4. Trwając w łączności z całą naszą Diecezją na modlitwie o dar nowych powołań, w każdy czwartek Wielkiego Postu zanosimy do Boga prośby w tej intencji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Tak więc w ten czwartek modlitwa ta rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie trwała do godz. 17.00.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej modlitwie i dziękujemy tym, którzy uczestniczą w tej modlitwie oraz tym, którzy wzięli udział w całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za modlitwy i poświęcony czas.

5. Dziękujemy także sprzątającym kościół na dzisiejszą Niedzielę. Za poświęcony czas i włożony trud w te pracę mówimy im: Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku.

7. P. Stanisław – Sołtys Sołectwa Krzaki – Słomiana przypomina o wpłacie I raty podatku, której termin płatności upływa 15 marca 2023 r. czyli w najbliższy piątek

8. W środę będziemy przeżywać 11. rocznicę wyboru Pp. Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecajmy go w modlitwachBogu upraszając dla niego zdrowie i Światło Ducha św. w prowadzeniu Chrystusowego Kościoła.

9. Chciałem, aby młodzież i dzieci prowadziły Adorację w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Zapraszałem chętnych do przygotowania tej Adoracji na piątek. Niestety, nie było zainteresowania. Dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszam i młodzież, i dzieci, na spotkanie organizacyjne w środę na godz. 17.30. Mam nadzieję, że teraz już będą chętni, aby przygotować tę Adorację.

10. ZAPOWIEDZI

Marcin, Wojciech Molawka, zam. w Krzakach, par. Krzaki  i  Sylwia, Monika Madurska, zam. w Krzakach, par. Krzaki zap. III.