V Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu przygotowującą nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W tym przygotowaniu pomagają nam nabożeństwa: „ Gorzkie Żale”, które będą dziś, po sumie oraz „Droga Krzyżowa”, która będzie w piątek o godz. 17.00. O prowadzenie rozważań proszona jest młodzież. W tym miejscu dziękujemy tym, którzy uczestniczą w nabożeństwach: „Gorzkich Żali” i  „Drodze Krzyżowej”. Bóg zapłać.

2. Trwamy na Nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej oraz poszanowania ludzkiego  życia. Nowenna codziennie w kościele po Mszy św., a jej zakończenie będzie w Niedzielę.

Zachęcamy do uczestniczenia w tej Nowennie bo wiemy, jak bardzo potrzeba w tym czasie Polsce naszej duchowej pomocy. Kto nie może brać udziału w tej Nowennie w kościele, może ją odmawiać w domu

3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Patrona Ojców i Rodzin. Zapraszamy na Mszę św. i zachęcamy do modlitwy zanoszonej do Boga przez wstawiennictwo św. Józefa prosząc, aby ten, który tak czule opiekował się Jezusem, wziął w opiekę wszystkich mężczyzn, ojców i nasze Rodziny.

4.  Grupę modlitewną „ Legion Maryi” oraz osoby chętne do przyłączenia się do tej grupy, zapraszamy na spotkanie we wtorek. Początek Mszą św. o godz. 17.00.

5. Następna Niedziela to Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień czyli czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na Mszach św. – poświecenie palm.

6. Wielkopostna, parafialna spowiedź św. będzie w środę. Będzie ona od godz. 14.30 do godz. 16.30, a w Studzieńcu od godz. 14.30 do godz. 16.00.

Pamiętajmy Moi Drodzy, że spowiedź św. wielkanocna obowiązuje ucznia Chrystusa pod grzechem ciężkim, jeśli zaniedba ją z własnej winy.

7.  Dziękujemy osobom, które przygotowały kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony czas i trud włożony w wykonanie tej pracy.

8.  W kościele jest prasa katolicka. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury tej prasy.

9. Prosimy, aby zapisywać chorych, których należy odwiedzić w domu ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Odwiedziny chorych będą w następnym tygodniu.

10. Wójt Gminy Pysznica p. Łukasz Bajgierowicz oraz Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy i nasze Stowarzyszenie Koło Gospodyń „ Razem możemy więcej – Krzaki, Słomiana”,  zapraszają wszystkich Parafian na wspólne śniadanie wielkanocne, które odbędzie się w najbliższą Niedzielę – 24 marca, w Domu Ludowym w Słomianej.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w naszym kościele o godz. 11.00, a następnie po zakończonej Mszy św. przejdziemy do Domu Ludowego na wspólne spotkanie przy stole. Wszystkim życzymy wiele Bożych łask płynących ze spotkania z Miłosiernym i Kochającym nas Ojcem w sakramencie pokuty.  

Szczęść Boże. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.