Poniedziałek Wielkanocny

1. Dziś drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Poniedziałek w Oktawie Paschy.  Swoimi modlitwami i materialnymi ofiarami złożonymi na tacę wspieramy KUL.

2. Od jutra dalszy ciąg Oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nowenna codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie przez którą upraszamy dar Bożego miłosierdzia dla całego świata

3. W tym tygodniu:  I czwartek,  I piątek i  I sobota miesiąca kwietnia.

  • W czwartek –  dzień wdzięczności składanej Bogu za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 18.00 – Msza św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. nabożeństwo zwane: „Godzina święta”, a o godz. 19.30 rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Osoby chętne do udziału w tej Adoracji proszone są o wpisanie się na listę, która znajduje się w kościele.
  • W piątek – dzień wynagrodzenia za grzechy i zniewagi wyrządzone Sercu Jezusowemu. O godz. 17.30 –zakończenie Adoracji Nowenna i nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu,  a następnie – Msza św.

          W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Początek od Krzaków.
Ponieważ najbliższy piątek wypada w Oktawie Wielkanocnej dlatego w dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

  • W sobotę – dzień wynagrodzenia za grzechy, zniewagi i bluźnierstwa wyrządzone Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 18.00 – Msza św., a po zakończeniu Mszy św. – nabożeństwo wynagradzające, w czasie którego odmówimy część Różańca św. i w modlitewnym zamyśleniu pochylimy się na rozważeniem jednej z Tajemnic Różańca św.

4.  Za tydzień będziemy przeżywać Święto Bożego Miłosierdzia. 

Niedziela Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. W następną Niedzielę z racji Tygodnia Miłosierdzia będzie można złożyć ofiary do puszki na pomoc CARITAS, a po „Sumie” będzie zmiana tajemnic Różańca św.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która znajduje się w kościele.

7.  Ponawiamy prośbę o przyłączenie się do Krucjaty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które byłby chętny, aby przez 9-miesięcy nieść duchową pomoc tym, którzy chcą zabić swoje dziecko w matczyny łonie, a także  poczętym dzieciom, proszone są, aby wziąć z kościoła deklarację i wypełnić ją. Wypełnioną deklarację  przyniesiemy ze sobą 08 kwietnia na Mszę św.

Nie bójmy się Moi Drodzy podjąć tego trudu bo on jest bardzo potrzebny by ratować ludzkie życie. Ciesząc się swoim życiem pomóżmy również modlitwą i tym dzieciom.

8. Grupę modlitewną „ Legion Maryi” oraz wszystkich odważnych, którzy chcą się dołączyć do tej grupy, zapraszamy na spotkanie we wtorek. Początek Mszą św. o godz. 18.00.

Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja.

Drodzy Parafianie.

Przeżywając z Wami po raz kolejny Święta Wielkanocne, my kapłani,  pragniemy,  złożyć Wam serdeczne życzenia. 

Życzymy, aby przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa było źródłem siły i nadziei w życiu osobistym i w Waszych Rodzinach. Niech radosne „Alleluja”  rozbrzmiewa w Waszych sercach i napełnia codzienne życie pokojem, którego tak bardzo potrzebujemy. Niech przeżycia związane z Tajemnicą Zmartwychwstałego Pana dodadzą Wam mocy do pokonywania trudów codziennego życia i wspomagają w dawaniu świadectwa o Bogu, który troszczy się o każdego człowieka. Niech Zmartwychwstały Pan pomaga Wam w realizacji hasła tego roku liturgicznego: „ Uczestniczę w posłannictwie Kościoła”. Niech obdarzy Was zdrowiem i potrzebnymi łaskami.

Szczęść Boże.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NABOŻEŃSTWA

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7.30 i 11.00
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 7:30, 18:00, zimą 17:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdy wtorek – Nabożeństwo ku czci św. Józefa

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
św. państw. zniesione: 16:30, zimą 15:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

 

 

 

KANCELARIA PARAFIALNA

Czynna od poniedziałku do piątku:

Od 01 marca do 31 października w godz. od 18.30 do 19.00.

W pozostałych miesiącach w godz. od 17.30 do 18.00.

Kancelaria parafialna nie jest czynna w sobotę oraz w święta i uroczystości przypadające na tygodniu i w niedziele – za wyjątkiem spraw opisanych poniżej.

Sprawy związane z sakramentem chorych i pogrzebem można załatwić w każdy dzień.

W związku z wejściem nowych przepisów o ochronie danych osobowych (RODO), informujemy, że osoba dorosła potrzebne  dokumenty może wybrać tylko osobiście, przedstawiając aktualny dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość.

Natomiast dokumenty dla niepełnoletnich mogą wybrać rodzice lub prawni opiekunowie.

Dla mieszkających poza parafią, na ich prośbę, możemy wysłać dokumenty do parafii ich zamieszkania.