III Niedziela Wielkanocna

1.  Dziś III Niedziela Wielkanocna, która pozwala nam dalej cieszyć się radością żyjącego wśród nas Jezusa Zmartwychwstałego oraz rozpoczyna ona XVI Tydzień Biblijny. Weźmy w tym tygodniu  do ręki każdego dnia Pismo św. i przeczytawszy dowolnie obrany jego fragment, zastanówmy się, co Bóg do nas mówi i czego od nas oczekuje. Wprowadzajmy to Boże Słowo w codzienne  życie nasze.

Dziś wspominamy rocznicę chrztu Polski. Nie zapomnijmy o tym wielkim i ważnym wydarzeniu w dziejach naszego Narodu.

a/  we wtorek –  nabożeństwo do Św. Józefa i spotkanie grupy modlitewnej „ Legion Maryi”.

b/ w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

3.  Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. Jak było już ogłaszane w następną Niedzielę i w następny poniedziałek, w Stalowej Woli, w Kościele św. Floriana odbędzie się Adoracji Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów, które pielgrzymują po naszej diecezji. Program tego wydarzenia przedstawia się następująco:

W Niedzielę:  o godz. 16.45. – powitanie Relikwii Błogosławionych
o godz. 17.00 – Msza św. w intencji małżeństw i Rodzin
o godz. 18.00 – Konferencja
o godz. 19.00 – Msza św.
o godz. 20.00 – Różaniec w intencji Rodzin
o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski i po Apelu całonocne czuwanie

W poniedziałek: od godz. 9.00 – czuwanie przy Relikwiach do godz. 15.00.
 o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie Relikwii Błogosławionych

Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w tej Uroczystości, a program szczegółowy wywieszony jest w gablocie i znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii.

5.  Radę Parafialną oraz osoby, które chcą służyć dobrą radą zapraszamy na spotkanie w następną Niedzielę po sumie. Bardzo serdecznie proszę o przybycie ponieważ trzeba porozmawiać na temat czekającego nas Jubileuszu 50. –  lecia Parafii.

6.  Dziękujemy sprzątającym k-ł na dzisiejszą Niedzielę. Za poświęcony czas i włożony trud w wykonanie tej pracy mówimy im Bóg zapłać.

7.  Dzieci i młodzież zapraszamy do wzięcia udziału w „Wakacjach z wartościami 2024” oraz w wakacyjnych OAZACH.

Terminy i informacje dotyczące zgłoszeń są na plakatach poniżej ogłoszeń. Można też zgłosić się do mnie to wówczas osobiście je przekaże.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Bóg zapłać tym, którzy kupują i czytają tę prasę.

9. Lektorów, ministrantów oraz nowych kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie jutro na godz. 18.00. Natomiast  uczniów kl. VIII  i VII,  przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 18.00.

Na kolejny tydzień czasu wielkanocnego życzymy wiele Bożego błogosławieństwa, zdrowia  i opieki Matki naszej Maryi.